A Bukaresti Értéktőzsdén (BVB) felfüggesztették hétfő reggel a tranzakciót a Rompetrol-részvényekkel, miután kiderült, hogy a Szervezettbűnözés- és Terrorizmusellenes Ügyosztály (DIICOT) 3 milliárd lej értékben zárolta a Petromidia finomító részvényeit és több magánszemély bankszámláját.
2016. május 09., 19:542016. május 09., 19:54
A Rompetrol II. ügyiratot egy 2006-ban tárgyalt ügyről választották le, amiben több személy mellett az azóta elhunyt Dinu Patriciu üzletember is érintett volt, és amiben 13 személy ellen emeltek vádat, majd 2014-ben a bukaresti táblabíróság jogerősen két év és négy hónap letöltendő szabadságvesztésre ítélte Sorin Roşca Stănescu szenátort, míg Sorin Pantiş volt miniszterre két év és nyolc hónap, szintén letöltendő börtönbüntetést rótt ki. Dinu Patriciu esetében megszüntették az eljárást, miután 2014 augusztusában elhunyt.
A pert követően a pénzügyminisztérium kérte az okozott kár behajtását Patriciu örököseitől, a szaktárca kérését most tárgyalják. A hétfőn kiszivárgott információk szerint a KazMunaiGaz Internationalt, az OilField Business Solutionst és a Rompetrol Rafinarét egyaránt felelősség terheli ebben az új ügyben. A vállalatok képviselőit mára idézték be meghallgatásra a DIICOT székházába.
Mint beszámoltunk, április 7-én a China Energy Company Limited aláírta a megállapodást a Rompetrol Rafinare főrészvényese, a KMG International részvényei 51 százalékának az átvételéről, amivel igen fontos pozíciót szerzett magának az évi 30 milliárd eurós romániai energetikai piacon.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!