2011. augusztus 12., 09:262011. augusztus 12., 09:26
Az Európai Regionális Fejlesztési Alap által támogatott program a zöldségek és gyümölcsök termesztéséből és eladásából adódó problémákat hivatott megoldani, a két ország termelői ugyanis nehéz helyzetben állnak a megfelelő technikai feltételek biztosításának szempontjából – derül ki a közleményből. A program fő célja egy közös piac létrehozása a határ menti gazdálkodók számára, a későbbiekben pedig a helyi termelők és áruk európai integrálására is számítani lehet.
A Temes megyei Zsombolya önkormányzata emellett egy biotermékek előállítására alkalmas üvegház megépítését kezdeményezte, illetve a termelők számára különböző tanfolyamokat is fognak szervezni. A projekt – amelynek összértéke 86 ezer euró – az elmúlt év decemberében indult, és várhatóan 2012 májusáig tart – részletezte Daiana Buzatu, a projekt menedzsere. A Temes megyei mezőgazdasági kamara a zsombolyai önkormányzattal, a Csongrád megyei mezőgazdasági kamarával, Kistelek és Maroslele polgármesteri hivatalával, valamint a Harena civil szervezettel közösen kezdeményezte a program elindítását, amelynek – a gazdálkodók mellett – várhatóan a vásárlók is haszonélvezői lesznek.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!