Fotó: Gergely Imre
Az elkövetkező öt évben újra kaphatnak üdülési csekket a közalkalmazottak – jelentette be Daniel Cadariu idegenforgalmi miniszter, aki abban bízik, hogy a vonatkozó sürgősségi kormányrendeletet már pénteki ülésén elfogadja a Ciucă-kabinet.
2021. december 16., 11:392021. december 16., 11:39
2021. december 16., 11:452021. december 16., 11:45
„A múlt szerdai kormányülésen első olvasatban szerepelt napirenden a tervezet. Remélem, hogy a pénteki ülésen a kormány el is fogadja a sürgősségi rendeletet, ami új elemeket is tartalmaz” – mondta a turisztikai tárca vezetője a román közszolgálati televízió (TVR) szerda esti műsorában. Mint részletezte,
„Ez az első jó hír mind a közalkalmazottak alkalmazottak számára, akik tudják, hogy a rendelkezésükre állnak ezek az utalványok, mind a turisztikai ágazatban vállalkozóknak, akik tudni fogják, hogy évről vére hogyan készítsék elő üzleti tervüket” – húzta alá a miniszter.
További részleteket közölt az üdülési csekkek körül várható módosításokról Adrian Câciu pénzügyminiszter a Profit.ro gazdasági portálnak adott interjúban. Bejelentette egyúttal, hogy várhatóan
Fotó: Székelyhon
Közölte továbbá, hogy az üdülési csekkek elszámolás április elsejétől az eFactură rendszeren keresztül fog majd történni. Mint ismeretes, az elektronikus számlázási rendszer már novembertől aktív, azonban jelen pillanatban még opcionális a cégek számára. A hivatalos bejelentések szerint július elsejétől lesz kötelező a közbeszerzési eljárások, valamint a magáncégek és az állami intézmények közötti tranzakciók (B2G-business to government) esetében. A Profit.ro információ szerint viszont előfordulhat, hogy a határidőt előrehozzák.
ezek a kormány pénteki ülésének napirendjén szereplő tervezet szerint 2022. december 31-éig felhasználhatók lesznek, függetlenül attól, hogy papíralapúak, vagy elektronikusak.
Jövőre ismét kapnak vakációs utalványt a közalkalmazottak, és a magánszektorban is bevezetik az üdülési csekkeket – nyilatkozta a Ciucă-kormány vállalkozásokért és idegenforgalomért felelős minisztere.
Az idén 34 százalékkal nőtt 2019-hez képest a vakációs voucherekkel lefoglalt üdülések száma, azonban nagy számú utalványt még mindig nem használtak fel – derül ki a Travelminit.ro szállásfoglalási platform és a Sodexo által közösen készített felmérésből.
Sokan nehezen tudják megemészteni a román kormány új „salátarendeletét”. A Krónika által megszólaltatott könyvviteli szakember szerint az államháztartás költségeinek lefaragása érthető, azonban az új adózás kivitelezése sok tekintetben elhibázott.
Az Alfa Kartell Országos Szakszervezeti Szövetség hamarosan összeállítja a januári szakszervezeti akciók menetrendjét, amit a 2025-ös költségvetési törvény tervezetének alakulásától tett függővé – nyilatkozta szerdán az Agerpresnek Bogdan Hossu.
Az osztrák OMV megállapodást kötött arról, hogy 2027-től gázt szállít a német Unipernek a fekete-tengeri projektjéből – közölte a Reutersszel három, az ügyet ismerő személy, miközben Európa új utakat keres az energiabiztonság növelés&
2024 novemberében 5,3 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékkal kisebb, mint októberben az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adatai szerint.
A 2025-ös év legyen a józan ész éve, amely a kiszámíthatóság és a közös felelősség, közös teherviselés, a szolidaritás éve – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Tánczos Barna pénzügyminiszter, helyettes kormányfő.
Nem túl rózsás a romániai vasutak helyzete, a rendszerváltoztatás óta meglehetősen kevés szakaszt sikerült felújítani, még autópályák tekintetében is jobban áll az ország – mutat rá a Club Feroviar.
Lesújtó képet fest a román mezőgazdaság tavalyi helyzetéről az Eurostat. Románia uniós kullogó, a mezőgazdaság termelékenysége 2024-ben 17 százalékkal zsugorodott. A megkérdezett szakpolitikus szerint sok jóra ebben az esztendőben sem számíthatunk.
Egyelőre nem írhatja alá a román útügyi hatóság a szerződést a Nagyvárad és Arad közötti gyorsforgalmi út megépítésére kiírt pályázaton győztesként kihirdetett konzorciummal, mivel két török cég óvást nyújtott be az eredmény ellen.
Közel 25 millió lejes veszteséget könyvelt el 2024 első hat hónapjában a Romaero, a polgári és katonai utasszállító és teherszállító repülőgépek gyártására, szolgáltatásaira, valamint kutatás-fejlesztésére szakosodott román állami tulajdonú vállalat.
Bár 2010. július 15-e óta valamennyi romániai lakásnak kötelező biztosítással kellene rendelkeznie, még mindig nem érte el a 25 százalékot a bebiztosított otthonok aránya. Úgy tűnik viszont, hogy tavaly megnőtt és rekordot döntött a lakásbiztosítási kedv.
szóljon hozzá!