Fotó: Bihar megyei tanács sajtóosztálya
Befagyasztatta a tavalyi szintre a Bihar megyei önkormányzat és az annak alárendeltségébe tartozó intézmények alkalmazottainak bérét Ilie Bolojan tanácselnök.
2021. január 20., 15:092021. január 20., 15:09
A Bihar Megyei Tanács és az annak alárendeltségébe tartozó számos közintézmény alkalmazotti bérének befagyasztásáról keddi ülésén szavazott a megyei döntéshozó testület, a tanácselnök ötletét a Nemzeti Liberális Párt (PNL) mellett az RMDSZ is támogatta.
Bár a bukaresti döntés a helyi és megyei önkormányzatokra nem vonatkozik, a Bihar megyei tanácselnök úgy vélte, „nem lenne korrekt”, ha ezek alkalmazottai nagyobb fizetést kapnának idén, mint a kormányzatnak dolgozó társaik, számolt be az Ebihoreanul.
A tanácselnök javaslatát egyedül a Szociáldemokrata Párt (PSD) tanácsosai ellenezték, arra emlékeztetve Bolojant, hogy pár hónapja még fizetésemelést ígért a szociális és gyermekvédelmi igazgatóság alkalmazottainak. A tanácselnök röviden azt válaszolta, nem emlékszik, hogy ilyesmit nyilatkozott volna.
„A minimálbér nőtt, a saját bérünket is növelni kellene, ami nem lenne korrekt, figyelembe véve, hogy a központi adminisztrációban dolgozók bérét befagyasztották, és nem lenne morális a magáncégekkel szemben sem, tekintve, hogy a vendéglátóipar alkalmazottai például egyáltalán nem kapnak fizetést” – érvelt Bolojan.
Az intézkedés – mint arról beszámoltunk – a Várad folyóiratot is negatívan érintette, mely elveszítette jogi önállóságát és több alkalmazottját, de a Szigligeti Színháztól és a Nagyváradi Filharmóniától is több tucat munkatársat bocsátottak el.
Románia előrelépést tett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) való csatlakozás folyamatában, és a jelenlegi ütemet tartani fogja – jelentette ki szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A nemrég szinte bezárt marosludasi cukorgyár a tulajdonosváltást követően immár napi 24 órában üzemel, hogy feldolgozza a félezer erdélyi gazdától érkező nyersanyagot. A cukorgyár 8800 hektár cukorrépaföldre kötött szerződést.
A Németország által ideiglenesen bevezetett közúti határellenőrzés veszteségeket okoz a fuvarozóknak, az így keletkezett megnövekedett költségeket pedig a végső fogasztó, a vásárló fizeti majd meg.
A román GDP éves növekedése 2024-ben 1,8 százalékra mérséklődik, ami az első félévben tapasztalt pozitív tendenciák ellenére jóval elmarad a korábban becsült 3 százaléktól – állapították meg friss elemzésükben a kolozsvári BBTE munkatársai.
Tavaly 7042 lej volt a havi bruttó átlagbér Romániában, 916 lejjel, azaz 15 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Csaknem 900 millió lejjel egészíti ki a mezőgazdasági minisztérium költségvetését a kormány a szerdai ülésen.
Év végéig érvényben marad a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (kgfb, RCA) díjának korlátozása.
Az Európai Bizottság a romániai aszálykár után járó kártérítés töredékét fizeti ki az országnak, a bukaresti mezőgazdasági minisztérium által beígért 200 eurós kárpótlás a jövő ködébe vész.
Bevezeti a bankkártyás vonatjegyvásárlás lehetőségét a járatokon az ország legnagyobb magánvasút-társasága. Az erdélyi alapítású vállalat szerelvényein felszállás után, a kalauznál is vonatjegyet lehet váltani elektronikus fizetéssel.
Kanada azt a feltételt szabta egy, a cernavodai atomerőmű új blokkjainak megépítéséhez szükséges hitel folyósításához, hogy Románia Ukrajnába és Moldovába is exportáljon az ott megtermelt áramból – derült ki kedden.
1 hozzászólás