Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A 4finance Group eladja a Romániában is jelen lévő bolgár TBI Bankot az Advent International amerikai befektetési alapnak, a világ egyik legnagyobb magántőke-befektetési cégének, amelyet 1984-ben alapítottak, és ma közel 100 milliárd dolláros vagyont kezel.
2025. április 22., 16:262025. április 22., 16:26
Az ügyletet, amely a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint várhatóan még idén lezárul, most jelentették be a román piacon.
A TBI Bank Bulgáriában, Romániában, Görögországban, Görögországban, Németországban, Dániában, Lengyelországban és Litvániában van jelen a piacon.
Több mint 2,4 millió ügyféllel rendelkezik, és közel 32 000 fiókból álló partnerhálózaton keresztül működik.
Tavaly rekordszintű, 50 millió eurós nettó nyereséget ért el, ami 18 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.
A főként kkv-kra összpontosító, szófiai székhelyű TBI pénzügyi szolgáltatásokat nyújt Bulgáriában, Romániában, Görögországban, valamint digitális csatornákon keresztül Németországban, Dániában, Litvániában és Lengyelországban. 2002-ben indult, 2016-ban 75 millió euróért vásárolta meg a 4finance csoport részét képező a TBIF Financial Services.
Lezárult az OTP Bank Romániának a Transilvania Bankba történt integrálása, így már hivatalosan is „transzisok” a magyar bankcsoport (most már csak volt) romániai ügyfelei. Mutatjuk, hogyan zajlik a teljes átállás.
Az Advent korábban már feketetett be a bankszektorba: átvette a Nubankot (Brazília), a KreditBee-t (India), az Aareal Bankot (Németország), a Yes Bankot (India) és az Addikot (Ausztria).
Romániában olyan vállalatokba fektetett be korábban, mint a Dufa, Terapia, Brewery Holdings, Euromedia, Mobifon Connex, Ceramica Iași, LaborMed Pharma, Unirea Medical Centre (ma Regina Maria).
Belépett a romániai piacra az osztrák Addiko Bank.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!