Egyelőre csak online személyi kölcsönöket nyújt az Addiko Bank
Fotó: Pixabay.com
Belépett a romániai piacra az osztrák Addiko Bank.
2025. március 24., 14:272025. március 24., 14:27
Az Addiko Bank szlovéniai fiókja 2024 júniusában kapta meg a romániai működési engedélyt. A bécsi székhelyű bank
„A romániai piacra való belépés, mely az Addiko Bank digitális fogyasztói üzleti modelljén alapul, várhatóan jelentős növekedési lehetőséget teremt a fogyasztási hitelek gyorsan bővülő piacán” – idézte a Profit.ro gazdasági portál az Addico Bank bejelentését.
Az Addico Group lakossági ügyfeleknek, valamint kis- és közepes vállalatoknak nyújt pénzügyi termékeket és szolgáltatásokat. A csoport anyabankja a bécsi tőzsdén jegyzett Addico Bank AG, tulajdonosi köréhez tartozik az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
Romániában az Addico kizárólag online szolgáltatásokat fog nyújtani.
A honlapján szereplő adatok szerint az Addiko csoport a tavalyi évet a 2023-asnál 8 százalékkal magasabb, 112,3 millió euró működési eredménnyel zárta, nettó profitja 45,4 millió euró volt az előző évi 41,1 millió euró után.
Elsőként a romániai piacra lép be a Gránit Bank, amely várhatóan még a harmadik negyedévétől első magyarországi bankként nyújt majd határon átnyúló, úgynevezett cross border szolgáltatást.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!