2010. november 19., 15:122010. november 19., 15:12
Mihai Lup, a sztrádaépítő vállalat alkalmazottait tömörítő szakszervezet vezetője közölte, a tömeges elbocsátásra várhatóan 2011. január 20. és február 28. között kerül majd sor. Mint tájékoztatott, az állam jelenleg általános forgalmi adó nélkül 73 millió euróval tartozik a Bechtelnek.
A szakszervezeti vezető ugyanakkor elmondta, a jövőben döntenek arról, hogy milyen lépéseket tudnak foganatosítani a tömeges elbocsátás megakadályozása érdekében, vagy legalább azt próbálják elérni, hogy a tervezett 834 alkalmazottnál kevesebb kerüljön utcára a jövő év első felében. „A mi feladatunk az észak-erdélyi autópálya építésén dolgozó alkalmazottak érdekeinek védelme. Minél több személyt akarunk megmenteni a munkanélkülivé válástól” – szögezte le az érdekvédelmi szervezet vezetője.
Hozzátette: a szakszervezet képviselői várhatóan november 24-én, szerdán ülnek első ízben tárgyalóasztalhoz a Bechtel vezetőivel, hogy egyeztessenek a pénteken bejelentett elbocsátások kapcsán. A Bechtelnek jelen pillanatban 1054 alkalmazottja van Romániában. Mint arról beszámoltunk, az összesen 415 kilométer hosszú, Bors és Brassó közötti nyomvonalon haladó autópályából eddig 52 kilométer készült el a Kolozs megyei Gyalu és Aranyosgyéres között.
A magyar Építési és Közlekedési minisztérium kiírta a Debrecen és Nagyvárad között megépítendő vasútvonal első szakaszának megtervezésére vonatkozó pályázatot.
Több tucat magyarországi álláskereső talált munkát a minap Nagyváradon, ahol nagyszabású állásbörzét tartottak. Békési Csabával, az állásbörzét szervező Bihar megyei munkaerő-elhelyező ügynökség igazgatójával járjuk körül a témát.
Jövő héten, egészen pontosan június 4-én startol az önkormányzatok és közintézmények számára a Roncsautóprogram 2025-ös kiírása; a magánszemélyek június 19-étől pályázhatnak a gépkocsipark felújítását célzó program keretében nyújtott támogatásokra.
Románia nehéz gazdasági helyzetben van, ezért sürgős intézkedésekre van szükség, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) pedig vállalja, hogy része lesz annak a kormánynak, amely meghozza ezeket az intézkedéseket – jelentette ki Ilie Bolojan.
A költségvetési hiány egy „üszkösödés” a román gazdaság testén – fogalmazott kedden Daniel Dăianu, aki szerint illúzió, hogy a deficitet csupán a kiadások lefaragásával mérsékelni lehet, ezért szerinte bizonyos adóemelések nem kerülhetők el.
A pénteken jegyzett évi 7,29 százalékról 7,10 százalékra csökkent hétfőn a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Az Európai Számvevőszék új jelentése szerint az Unió (saját hatáskörén belül) nem támogatta eredményesen az állami nyugdíjakat kiegészítő és az uniós polgárok megfelelő nyugdíjjövedelméhez hozzájáruló kiegészítő nyugdíjak kifejlesztését.
Románia nem küldte meg az Európai Bizottságnak (EB) a költségvetési hiány csökkentéséről szóló éves előrehaladási jelentést, amelyet április 30-ig kellett volna megküldenie a hétéves költségvetési terv végrehajtásának részeként.
Donald Trump amerikai elnök pénteken közölte, hogy javasolni fogja kabinetjének: június 1-jétől 50 százalékos vámot vezessenek be az Európai Unióból származó árukra, mert az uniós blokk „nehézkes” volt a kereskedelmi tárgyalások során.
A Környezetvédelmi Alap (AFM) a nap folyamán több száz pályázatot hagyta jóvá a villanypásztorprogramban, amelyet még 2023-ban hirdettek meg Tánczos Barna akkori környezetvédelmi miniszter kezdeményezésére – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ.