2012. május 11., 09:352012. május 11., 09:35
A Lidl fejlesztéspolitikájának megfelelően egyébként a vásárlók által minél egyszerűbben és gyorsabban megközelíthető helyszíneken szeretnék megnyitni az új bevásárlóközpontokat, a kiskereskedelmi szféra legfontosabb képviselői ugyanis elsősorban azon versengenek, hogy fizikailag is minél közelebb kerülhessenek a lakossághoz, nagyobb százalékot szerezve így a több mint 2 milliárd euró értékű piacon.
A német vállalat jelenleg több mint 3300 személynek biztosít munkahelyet Romániában, az illetékesek elmondása szerint pedig a továbbiakban a hazai hálózat bővítése mellett nemzetközi szinten is terjeszkedni szeretnének új munkahelyeket biztosítva. Egyetlen új üzlet létrehozásának becsült költségei egyébként meghaladják az egymillió eurót.
A Lidl Románia a németországi Lidl–Schwarz-csoport tulajdonában van, amely a Kaufland áruházakat is működteti, a vállalat emellett nemrég a romániai és bulgáriai Plus üzleteket is felvásárolta a szintén német Tengelmann-csoporttól. A Lidl romániai kirendeltsége 2010-ben 1,45 milliárd lejes üzleti forgalmat jegyzett, ez 11 százalékkal magasabb volt a 2009-es adatokkal összehasonlítva.
A csoport jelenleg körülbelül 9000 üzlethelyiségével 20 országban van jelen, több mint 170 ezer személyt foglalkoztatva. A legtöbb áruházat Európában nyitották meg, ahol naponta mintegy 7 millió lakos látogat a cég valamely kirendeltségébe. A Lidl–Schwarz ez év elején 50 millió eurós hitelt kapott a Világbankhoz tartozó, beruházásokat segítő Nemzetközi Pénzügyi Társaságtól (IFC), a vállalat vezetősége szerint pedig az összeg elégséges lesz a hálózatbővítési tervek megvalósításához, amely elsősorban a kevesebb mint 50 ezer lakossal rendelkező városok megcélzását jelenti.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.