Utószezonban lényeges olcsóbb a nyaralás a román tengerparton
Fotó: Tuchiluș Alex
Éjszakánként és személyenként 38 lejes kezdőáron kínál szállást a turistáknak a román tengerparti hotelek egy része a szeptember 1–30. között zajló Tengerpart mindenkinek elnevezésű program keretében.
2024. augusztus 22., 08:592024. augusztus 22., 08:59
A Romániai Turisztikai Munkáltatók Szövetségének (FPTR) tájékoztatása szerint a programra minden évben jelentkeznek két-, három- és négycsillagos szállodák a román tengerpart összes üdülőhelyéről,
Eddig több mint 57 szállásadó csatlakozott a programhoz, ezek összesen mintegy 6000 vendégéjszakát kínálnak.
A turisztikai munkáltatók arra számítanak, hogy szeptember elsejéig több mint 80 hotel csatlakozik, így az olcsóbb vendégéjszakák száma mintegy 8000-re emelkedik – írja az Agerpres hírügynökség.
A szövetség emlékeztetett arra, hogy a hotelek többsége szeptember közepéig nyitva tart, és a turisták már foglalhatnak szállást az utószezonra.
A programban résztvevő hotelek és a turisztikai ügynökségek honlapja szerint szeptember folyamán a nyaralni vágyók már 38 lejes személyenkénti és éjszakánkénti áron találnak étkezés nélküli kétcsillagos szállást Eforie Nordon.
Mamaia háromcsillagos szállodáiban 77 lej, a tengerpart déli üdülőhelyeinek háromcsillagos hoteljeiben pedig 60 lej a kezdőár.
Az all inclusive ellátást igénylők éjszakánként 210 lejes áron foglalhatnak két személyre háromcsillagos szállást Venuson.
A szakmai szövetség azt tanácsolja a turistáknak, hogy foglaljanak időben szállást, mivel a helyek száma korlátozott.
Kifakadt az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) főigazgatója, Paul Anghel amiatt, hogy Costinești-en van olyan hely, ahol 16 lejbe kerül egy üveg szénsavmentes ásványvíz.
Az elmúlt héten felgyorsult a Fekete-tengeri romániai nyaralások foglalásának ritmusa, júliusra és augusztusra az átlagos tartózkodási idő 4-5 éjszaka, a szervezett üdülés átlagosan 2 408 lejbe kerül.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
szóljon hozzá!