Utószezonban lényeges olcsóbb a nyaralás a román tengerparton
Fotó: Tuchiluș Alex
Éjszakánként és személyenként 38 lejes kezdőáron kínál szállást a turistáknak a román tengerparti hotelek egy része a szeptember 1–30. között zajló Tengerpart mindenkinek elnevezésű program keretében.
2024. augusztus 22., 08:592024. augusztus 22., 08:59
A Romániai Turisztikai Munkáltatók Szövetségének (FPTR) tájékoztatása szerint a programra minden évben jelentkeznek két-, három- és négycsillagos szállodák a román tengerpart összes üdülőhelyéről,
Eddig több mint 57 szállásadó csatlakozott a programhoz, ezek összesen mintegy 6000 vendégéjszakát kínálnak.
A turisztikai munkáltatók arra számítanak, hogy szeptember elsejéig több mint 80 hotel csatlakozik, így az olcsóbb vendégéjszakák száma mintegy 8000-re emelkedik – írja az Agerpres hírügynökség.
A szövetség emlékeztetett arra, hogy a hotelek többsége szeptember közepéig nyitva tart, és a turisták már foglalhatnak szállást az utószezonra.
A programban résztvevő hotelek és a turisztikai ügynökségek honlapja szerint szeptember folyamán a nyaralni vágyók már 38 lejes személyenkénti és éjszakánkénti áron találnak étkezés nélküli kétcsillagos szállást Eforie Nordon.
Mamaia háromcsillagos szállodáiban 77 lej, a tengerpart déli üdülőhelyeinek háromcsillagos hoteljeiben pedig 60 lej a kezdőár.
Az all inclusive ellátást igénylők éjszakánként 210 lejes áron foglalhatnak két személyre háromcsillagos szállást Venuson.
A szakmai szövetség azt tanácsolja a turistáknak, hogy foglaljanak időben szállást, mivel a helyek száma korlátozott.
Kifakadt az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) főigazgatója, Paul Anghel amiatt, hogy Costinești-en van olyan hely, ahol 16 lejbe kerül egy üveg szénsavmentes ásványvíz.
Az elmúlt héten felgyorsult a Fekete-tengeri romániai nyaralások foglalásának ritmusa, júliusra és augusztusra az átlagos tartózkodási idő 4-5 éjszaka, a szervezett üdülés átlagosan 2 408 lejbe kerül.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!