Hadjáratra indultak a fogyasztóvédők / Archív felvétel
Fotó: Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság
Téli parancsnokság megszervezését jelentette be az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), azt ígérve egyúttal, hogy a vásárlók, vendégek biztonsága érdekében fokozzák az ellenőrzéseket is.
2021. december 21., 08:062021. december 21., 08:06
A Téli parancsnokság ünnepi „hadjárata” hétfőn indult és december 31-éig tart, célja pedig a hatóság közleménye szerint a fogyasztók életére, egészségére, biztonságára káros és az érdekeivel ellentétes gyakorlatok elhárítása és megelőzése.
A fogyasztóvédelmi felügyelők az ellenőrzések és a bejelentések kivizsgálása mellett tanácsadást is nyújtanak a cégeknek, a fogyasztók számára pedig tanácsokkal szolgálnak.
Országszerte összesen 350 ezer lejes pénzbüntetést rótt ki a Lidl diszkontáruházláncra a romániai fogyasztóvédelmi hatóság (ANPC), egyik üzlet esetében pedig hathónapos bezárást javasoltak.
„Erre a parancsnokságra annál is inkább szükség van, mivel azt tapasztaltuk, hogy nagyon sok cég csak akkor foganatosít intézkedéseket, amikor értesül látogatásunkról.
– érvelt a Téli parancsnokság szükségessége mellett Mihai Culeafă, a fogyasztóvédelmi hatóság elnöke.
Leszögezte egyúttal: oly annyira fokozzák az ellenőrzéseket, hogy nem csak az ünnepekre lesz tisztaság, hanem mindig.
További huszonkét céget bírságolt meg az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) különleges fekete pénteki parancsnoksága a vásárlócsábító ajánlataik körül tapasztalt rendellenességek miatt. A bírságok értéke 359 ezer lej.
„Kezeljék komolysággal a fogyasztó iránti tiszteletet, ellenkező esetben zéró toleranciát fogunk tanúsítani” – figyelmeztette a cégeket az ANPC elnöke.
„Kilátást ígérnek a tengerre, a hegyekre, a sípályára, a vendég pedig végül parkolókra, panelházakra vagy még rosszabb, szeméttárolókra néző szobát kap” – mutatott rá Mihai Culeafă.
Különleges fekete pénteki parancsnokság létrehozását jelentette be csütörtökön az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), céljuk a kecsegtetőbbnél kecsegtetőbb akciók non-stop ellenőrzése ebben az időszakban. Máris 11 megbírságolt cégről adtak hírt.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!