Archív felvétel
Fotó: Páva Adorján
Országszerte összesen 350 ezer lejes pénzbüntetést rótt ki a Lidl diszkontáruházláncra a romániai fogyasztóvédelmi hatóság (ANPC), egyik üzlet esetében pedig hathónapos bezárást javasoltak.
2021. december 03., 12:102021. december 03., 12:10
2021. december 03., 12:112021. december 03., 12:11
Az ANPC csütörtök esti tájékoztatása szerint az ország számos pontjáról érkezett panaszok nyomán ellenőrizték a Lidl üzleteit.
A további rendellenességek között említették, hogy egyes fagyasztóládákban vastagon állt a jég, sérült, hibás zöldség-gyümölcsöket árultak, a polcon kifüggesztett ár nem egyezett a pénztárnál használttal, nem tartották be az akciós ajánlatokat, nem megfelelő módon készítették a péktermékeket, sűrűn tévedtek a termékár felcímkézésében, illetve hiányosan tájékoztatták a vásárlót.
A fogyasztóvédelem a bírságok mellett elrendelte a tisztességtelen kereskedelmi eljárások beszüntetését és a szabálytalan módon forgalmazott termékek visszavonását.
„Meglep, hogy továbbra is ilyet látok a nagyáruházakban. Elfogadhatatlan, hogy fagyasztott bogarakat találj egy olyan hűtőládában, amelyről a kereskedelmi egység képviselője azt állította, hogy kétnaponként tisztítják. Éppen beléptünk a téli ünnepek havába, ezért valamennyi kereskedelmi egységnek azt üzenem, hogy tovább növeljük az ellenőrzések számát, különösképpen az élelmiszeripari vállalkozások esetében” – nyilatkozta Mihai Culeafă, a fogyasztóvédelem országos vezetője.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!