Télen-nyáron sokan választják a nagyváradi Nymphaea élményfürdőt
Fotó: Facebook/Aquapark Nymphaea Oradea
Miközben a legtöbben már a tavaszt várják, és máris a nyaralás terveit szövögetik, sokan próbálják kihasználni a sívakációt. Azok közül pedig, akik nem akarnak, vagy a tavaszias februári olvadás miatt nem tudnak mostanság síelni, szép számban választják a beltéri élményfürdőket, ahol a gyerek csúszdázhat, és a szülők is ellazulhatnak a wellness-részlegen. Mutatjuk, hol és mennyiért lehet élményfürdőzni.
2024. február 15., 14:192024. február 15., 14:19
Az oktatási minisztérium által a 2023/2024-es tanévre közzétett menetrend szerint idén február 12. és március 3. között adható ki a síszünet. Arról, hogy ki mikor kap vakációt, a megyei tanfelügyelőségeknek kellett dönteniük.
A szünidőre időzítve a Clubulcopiilor.ro összesítette, hogy hol várják beltéri élményfürdők a csobbanni vágyókat, milyen árakkal találkozhatunk, illetve azt is górcső alá vették, hogy milyen szinten vannak a belépőárak nemzetközi összevetésben.
Bár országszerte számos helyszín mutatkozik be akvaparkként/élményfürdőként,
Kiderült: Romániában mindössze kilenc beltéri akvapark található, és ezek teljes mértékben hiányoznak bizonyos régiókban, mint például Moldva vagy Dobrudzsa, illetve olyan nagyvárosok közelében, mint Kolozsvár vagy Konstanca.
A brassói akvaparkot az olcsóbbak között tartják számon
Fotó: Rédai Attila
Ezzel szemben Bukarestben található az ország legnagyobb fedett akvaparkja, a Therme Bukarest, amely 30 ezer négyzetméteres fedett felülettel rendelkezik.
az Aqualandben egy egész napos jegy 2 felnőtt és egy gyermek részére mindössze 130 lejbe kerül.
Ezt követi a félixfürdői Aqua Park President, ahová 170 lej a jegy ára egy családnak egy gyermekkel, a 3. helyen pedig a brassói Paradisul Acvatic áll, ahol 210 lejt kell fizetni egy napra szóló családi belépőért.
Az az igazi akvaprak, ahol csúszdázni is lehet
Fotó: Facebook/Aquapark Nymphaea Oradea
ahol a belépő 325 lejbe kerül egy egygyerekes családnak, szorosan követi a Therme Bukarest 323 lejes belépővel.
A két véglet között van az olcsónak szintén nem mondható nagyváradi Nymphaea családonként 255 lejjel.
Valamivel olcsóbb ennél a Vâlcea megyei Căciulatán található Cozia AquaPark (230 lej), a temesvári Amazonia (szintén 230 lej) és a neve dacára a szintén Vâlcea megyei Olănești-en található Aqua Park TISA (227 lej).
A gyerekek mindig kaphatók egy csobbanásra
Fotó: Facebook/Aquapark Nymphaea Oradea
főleg, ha a család többnapos üdülésben gondolkodik, és az utazásért, a szállásért, valamint az étkezésért is szép summákat kell lepengetnie.
De – mint az elemzés is megerősíti – még mindig olcsóbb itthon, mint külföldön, főleg, ha nyugatabbra mennénk, és akkor még csak a belépőkről beszéltünk, az egyéb járulékos kiadásokról nem.
Például a németországi Therme Erding fedett akvapark belépőjegye majdnem háromszor annyiba kerül, mint a román fővárosban, pedig ugyanaz a cég üzemelteti mindkettőt.
Az elemzésben górcső alá vett külföldi élményfürdők sorában a legolcsóbb a romániaiak körében is népszerű, a határhoz rendkívül közel található debreceni Aquaticum, ahol átszámolva 213 lejbe kerül a családi beugró. A budapesti Aquaworld eközben 265 lejbe kerül.
Krakkóban viszont már 300 lejt kell lepengetni, a milánói Aquaworldbe 408 lejre, az ausztriai Aquapulcóba 493 lejre, míg a már említett németországi Therme Erling élményfürdőbe 806 lejre van szüksége a háromtagú családnak csak a belépéshez.
Az egyre vészjóslóbb gazdasági kilátások sem törik le a nagyváradi akvapark üzemeltetőinek optimizmusát. Bár a profit csökkenni fog, szerintük jövőre is nyereséges lesz a hatéves élményfürdő.
Megkezdődött a visszaszámlálás az Amazonia Aquapark március 31-ei megnyitásáig, hamarosan kezdődik a relaxálás Temesváron! – így hirdeti magát Facebook-oldalán az egykori stadion helyén kialakított létesítmény.
2023-ban már minden magára valamit is adó fürdőhely akvaparkokkal, élményfürdőkkel, csúszdákkal és szaunával, török fürdővel hirdeti magát, az ehhez mért, zsebbarátnak a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető árképzéssel.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!