Télen-nyáron sokan választják a nagyváradi Nymphaea élményfürdőt
Fotó: Facebook/Aquapark Nymphaea Oradea
Miközben a legtöbben már a tavaszt várják, és máris a nyaralás terveit szövögetik, sokan próbálják kihasználni a sívakációt. Azok közül pedig, akik nem akarnak, vagy a tavaszias februári olvadás miatt nem tudnak mostanság síelni, szép számban választják a beltéri élményfürdőket, ahol a gyerek csúszdázhat, és a szülők is ellazulhatnak a wellness-részlegen. Mutatjuk, hol és mennyiért lehet élményfürdőzni.
2024. február 15., 14:192024. február 15., 14:19
Az oktatási minisztérium által a 2023/2024-es tanévre közzétett menetrend szerint idén február 12. és március 3. között adható ki a síszünet. Arról, hogy ki mikor kap vakációt, a megyei tanfelügyelőségeknek kellett dönteniük.
A szünidőre időzítve a Clubulcopiilor.ro összesítette, hogy hol várják beltéri élményfürdők a csobbanni vágyókat, milyen árakkal találkozhatunk, illetve azt is górcső alá vették, hogy milyen szinten vannak a belépőárak nemzetközi összevetésben.
Bár országszerte számos helyszín mutatkozik be akvaparkként/élményfürdőként,
Kiderült: Romániában mindössze kilenc beltéri akvapark található, és ezek teljes mértékben hiányoznak bizonyos régiókban, mint például Moldva vagy Dobrudzsa, illetve olyan nagyvárosok közelében, mint Kolozsvár vagy Konstanca.
A brassói akvaparkot az olcsóbbak között tartják számon
Fotó: Rédai Attila
Ezzel szemben Bukarestben található az ország legnagyobb fedett akvaparkja, a Therme Bukarest, amely 30 ezer négyzetméteres fedett felülettel rendelkezik.
az Aqualandben egy egész napos jegy 2 felnőtt és egy gyermek részére mindössze 130 lejbe kerül.
Ezt követi a félixfürdői Aqua Park President, ahová 170 lej a jegy ára egy családnak egy gyermekkel, a 3. helyen pedig a brassói Paradisul Acvatic áll, ahol 210 lejt kell fizetni egy napra szóló családi belépőért.
Az az igazi akvaprak, ahol csúszdázni is lehet
Fotó: Facebook/Aquapark Nymphaea Oradea
ahol a belépő 325 lejbe kerül egy egygyerekes családnak, szorosan követi a Therme Bukarest 323 lejes belépővel.
A két véglet között van az olcsónak szintén nem mondható nagyváradi Nymphaea családonként 255 lejjel.
Valamivel olcsóbb ennél a Vâlcea megyei Căciulatán található Cozia AquaPark (230 lej), a temesvári Amazonia (szintén 230 lej) és a neve dacára a szintén Vâlcea megyei Olănești-en található Aqua Park TISA (227 lej).
A gyerekek mindig kaphatók egy csobbanásra
Fotó: Facebook/Aquapark Nymphaea Oradea
főleg, ha a család többnapos üdülésben gondolkodik, és az utazásért, a szállásért, valamint az étkezésért is szép summákat kell lepengetnie.
De – mint az elemzés is megerősíti – még mindig olcsóbb itthon, mint külföldön, főleg, ha nyugatabbra mennénk, és akkor még csak a belépőkről beszéltünk, az egyéb járulékos kiadásokról nem.
Például a németországi Therme Erding fedett akvapark belépőjegye majdnem háromszor annyiba kerül, mint a román fővárosban, pedig ugyanaz a cég üzemelteti mindkettőt.
Az elemzésben górcső alá vett külföldi élményfürdők sorában a legolcsóbb a romániaiak körében is népszerű, a határhoz rendkívül közel található debreceni Aquaticum, ahol átszámolva 213 lejbe kerül a családi beugró. A budapesti Aquaworld eközben 265 lejbe kerül.
Krakkóban viszont már 300 lejt kell lepengetni, a milánói Aquaworldbe 408 lejre, az ausztriai Aquapulcóba 493 lejre, míg a már említett németországi Therme Erling élményfürdőbe 806 lejre van szüksége a háromtagú családnak csak a belépéshez.
Az egyre vészjóslóbb gazdasági kilátások sem törik le a nagyváradi akvapark üzemeltetőinek optimizmusát. Bár a profit csökkenni fog, szerintük jövőre is nyereséges lesz a hatéves élményfürdő.
Megkezdődött a visszaszámlálás az Amazonia Aquapark március 31-ei megnyitásáig, hamarosan kezdődik a relaxálás Temesváron! – így hirdeti magát Facebook-oldalán az egykori stadion helyén kialakított létesítmény.
2023-ban már minden magára valamit is adó fürdőhely akvaparkokkal, élményfürdőkkel, csúszdákkal és szaunával, török fürdővel hirdeti magát, az ehhez mért, zsebbarátnak a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető árképzéssel.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!