Fotó: Pixabay
A romániai lakosság 80,4 százaléka elégedett jelenlegi áramszolgáltatójával, az elégedetlenkedők aránya pedig mindössze 16,3 százalékra rúg – derül ki az INSCOP Research által végzett felmérésből.
2021. március 05., 10:382021. március 05., 10:38
2021. szeptember 10., 12:102021. szeptember 10., 12:10
A közvélemény-kutatásokat készítő társaság vezérigazgatója, Remus Ştefureac szerint ez az adat arra is utalhat, hogy
„Ezek a számok tükrözhetik a valóságot, lehet, hogy valóban elégedett a lakosság, azonban azt is jelenthetik, hogy az emberek nem ismerik az alternatívákat. Ha a lakosságban fel sem merül, hogy lecserélhetné szolgáltatóját, ahogyan azt más szolgáltatások esetében is megteszi, természetes, hogy nem készít minőségi felmérést az aktuális szolgáltatóról” – idézte a szakembert az Agerpres hírügynökség.
A válaszadók 35,9 százaléka amúgy azt mondta, elegendő információval rendelkezik a szolgáltatóváltásról, 59,9 százalék nem rendelkezik elegendő információval, 4,2 százalék pedig nem tudott vagy nem akart válaszolni a kérdésre. A vezérigazgató szerint
A megkérdezettek 23,8 százaléka szerint ugyanakkor jó irányba halad a romániai energiaszektor, 40,1 százalék pedig ennek az ellenkezőjét vallja. A válaszadók 69 százaléka véli úgy, hogy az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) nem tett eleget a lakosságnak az energiapiac árliberalizációjáról való tájékoztatása terén, 26 százalék elégedett az ANRE tevékenységével.
Egyelőre nincs olyan árkilengés vagy túlkapás, ami indokolttá tenné, hogy a Versenytanács kivizsgálást indítson a villanyáram-szolgáltatók ellen az energiapiaci liberalizációt követően alkalmazott áraik miatt – mondta el lapunknak Gyerkó László.
Ugyanakkor 58,4 százalék csekély vagy nagyon csekély bizalommal viszonyul az ANRE-hez, 24,9 százalék bízik vagy nagyon bízik a hatóságban, 12 százalék pedig nem ismeri az intézményt. Az energiaügyi minisztériumban a megkérdezettek 60,4 százaléka kevéssé bízik, 27 százalék bízik, vagy nagyon bízik, 8,7 százalék nem ismeri az intézményt.
A Versenytanácsot 19,2 százalék tartja bizalomra méltónak, 57 százalék kevéssé bízik meg benne, 23,9 százalék nem ismeri az intézményt. közvélemény-kutatás 2021. február 8-a és 17-e között készült ezer, 18 éven felüli személy bevonásával. A hibahatár +/–3,1 százalék.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!