Fotó: Pixabay
A romániai lakosság 80,4 százaléka elégedett jelenlegi áramszolgáltatójával, az elégedetlenkedők aránya pedig mindössze 16,3 százalékra rúg – derül ki az INSCOP Research által végzett felmérésből.
2021. március 05., 10:382021. március 05., 10:38
2021. szeptember 10., 12:102021. szeptember 10., 12:10
A közvélemény-kutatásokat készítő társaság vezérigazgatója, Remus Ştefureac szerint ez az adat arra is utalhat, hogy
„Ezek a számok tükrözhetik a valóságot, lehet, hogy valóban elégedett a lakosság, azonban azt is jelenthetik, hogy az emberek nem ismerik az alternatívákat. Ha a lakosságban fel sem merül, hogy lecserélhetné szolgáltatóját, ahogyan azt más szolgáltatások esetében is megteszi, természetes, hogy nem készít minőségi felmérést az aktuális szolgáltatóról” – idézte a szakembert az Agerpres hírügynökség.
A válaszadók 35,9 százaléka amúgy azt mondta, elegendő információval rendelkezik a szolgáltatóváltásról, 59,9 százalék nem rendelkezik elegendő információval, 4,2 százalék pedig nem tudott vagy nem akart válaszolni a kérdésre. A vezérigazgató szerint
A megkérdezettek 23,8 százaléka szerint ugyanakkor jó irányba halad a romániai energiaszektor, 40,1 százalék pedig ennek az ellenkezőjét vallja. A válaszadók 69 százaléka véli úgy, hogy az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) nem tett eleget a lakosságnak az energiapiac árliberalizációjáról való tájékoztatása terén, 26 százalék elégedett az ANRE tevékenységével.
Egyelőre nincs olyan árkilengés vagy túlkapás, ami indokolttá tenné, hogy a Versenytanács kivizsgálást indítson a villanyáram-szolgáltatók ellen az energiapiaci liberalizációt követően alkalmazott áraik miatt – mondta el lapunknak Gyerkó László.
Ugyanakkor 58,4 százalék csekély vagy nagyon csekély bizalommal viszonyul az ANRE-hez, 24,9 százalék bízik vagy nagyon bízik a hatóságban, 12 százalék pedig nem ismeri az intézményt. Az energiaügyi minisztériumban a megkérdezettek 60,4 százaléka kevéssé bízik, 27 százalék bízik, vagy nagyon bízik, 8,7 százalék nem ismeri az intézményt.
A Versenytanácsot 19,2 százalék tartja bizalomra méltónak, 57 százalék kevéssé bízik meg benne, 23,9 százalék nem ismeri az intézményt. közvélemény-kutatás 2021. február 8-a és 17-e között készült ezer, 18 éven felüli személy bevonásával. A hibahatár +/–3,1 százalék.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!