2009. május 27., 11:082009. május 27., 11:08
Bolojan elmondta: azok a cégek, amelyek pannókat helyeznek ki vagy bérelnek a város területén, gyakran elmulasztják kifizetni az illetéket, így például van olyan vállalat, amely 26 pannót tart fenn, ám 2009-re annyit fizetett értük, mint amennyi 5 után járna.
A következő évi helyi adó- és illetékrendszerben már az fog állni, hogy a város 5–10 pannóhelyszínre szervez versenytárgyalást egyszerre, csomagban, s ezek között lesznek előnyösebb és eldugottabb helyeken lévők is, hogy ne alakulhasson ki monopólium egy-egy jobb helyszínen.
Ezenkívül a város megállapít majd két pannóformát is, az egyiket a központi helyszíneken, a másikat a város bejáratainál lehet majd használni. Azt is szeretné elérni, hogy amikor épp nincs bérbe adva egy-egy pannó, a városháza hirdethesse rajta például a koldulásellenes kampányát, illetve különböző városi rendezvényeket és turisztikai látványosságokat.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.