2011. augusztus 05., 06:372011. augusztus 05., 06:37
Molnárék beruházása azonban nem korlátozódik a telek megvásárlására és egyengetésére. A beruházó három-négy kisgép „szálláshelyéül” szolgáló hangárt is épített, ugyanakkor a pilótaoktatói oklevéllel rendelkező fiai megrendelték az általuk alakított Drobeta repülősklub első ultralight gépét.
„Egyelőre sportröptérként működünk, ám azt szeretnénk, ha mielőbb sikerülne egy igazi, betonozott kifutóval rendelkező polgári repülőteret kialakítani. Ehhez viszont a városi és megyei hatóságoknak is be kell szállniuk az üzletbe” – vázolta terveit az RMDSZ Mehedinţi megyei elnöki tisztségét is betöltő Molnár Endre. Amint Marius Bălu, a megyei önkormányzat elnöke is megerősítette, az eddigi tárgyalásokból kitűnt, hogy mind a megyei, mind a szörényvári önkormányzat érdekelt egy második olténiai repülőtér kialakításában. Az egyetlen létesítmény Szörényvártól 110 kilométerre, Craiován működik, míg a másik közeli röptér, a bánsági Karánsebes légikikötője már nem fogadhat utasszállító gépeket.
A felek a beruházási és tulajdonosi arányokon akadtak fenn. Molnár semmiként nem szeretné elveszíteni a létesülendő társulás fölötti ellenőrzést, az önkormányzatok viszont ragaszkodnak az 51 százalékos részesedéshez. „Remélem, sikerül kimozdulnunk a patthelyzetből. Az állami hatóságok nagyon örülnének egy szörényvári polgári repülőtérnek. Úgy néz ki, hogy hajlandók is befektetni, azonban nekem, aki a földterülettel rendelkezem, semmiként nem érné meg, hogy kisebbségi részvényes legyek, mert egy szép napon ajtót mutathatnak” – vallja a befektető, aki szinte hektáronként, több mint negyven gazdától vásárolta fel a balotai földterületet.
Addig is, amíg sikerül egyezségre jutni az önkormányzatokkal, Molnár és két fia, Endre Lucian és Albert tudásukat próbálják kamatoztatni. Első lépésként repülősiskolát hoznak létre, illetve a Kazán-szoros fölötti sétarepüléseket ajánlanak az Al-Dunára látogató turistáknak. Kérdésünkre, hogy az eddig vendéglátóiparban és politikában érdekelt Molnár Endrét és fiait mi terelte a repülés felé, a 61 éves vállalkozó a családi hagyománnyal indokolta döntését. „Az apám a második világháború alatt a Ferihegyi repülőtér technikusa volt. A nagyobbik fiam Brassóban repülőtervezői oklevelet szerzett. Mind ő, mind a kisebbik pilótajogosítvánnyal is rendelkezik. Jómagam is képes vagyok elvezetni egy kisgépet, de csak most készülök megszerezni az oklevelet” – sorolta érveit Molnár Endre.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!