2012. május 08., 15:092012. május 08., 15:09
Az országos szintű akció során az ellenőrök több mint két tonna olyan alapanyagot, elkészített ételt és más élelmiszereket találtak, „ami a kutyának sem kellett volna” – fogalmazott kedden Constantin Cerbulescu, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Az ellenőrzés során, amely 297 nagyáruház készétel-részlegét érintette, összesen 36 tonna alapanyagot és elkészített ételt vizsgáltak meg, és számos szabálytalanságra derült fény. Több áruházban például ugyanabban a hűtőben tároltak többféle alapanyagot, valamint lefagyasztott, majd újra felhasznált élelmiszert. Problémák voltak több termék nettó tömegével is, bizonyos esetekben 150-200 grammos eltéréseket is találtak a címkén szereplő, illetve az áru reális tömege között.
A fogyasztóvédelem ellenőrei 103 esetben pénzbírságot szabtak ki összesen több mint 300 ezer lej értékben, 114 esetben pedig figyelmeztetésben részesítették az áruházakat.
Egy áprilisban lezajlott ellenőrzés során, amelyet a tej- és tejtermék-forgalmazók körében végeztek, több mint 660 egységet vizsgáltak meg és 510 esetben szabálysértést állapítottak meg. Az ellenőrzött 125 tonna tejből és tejtermékből 24 tonna nem felelt meg a törvényes előírásoknak – közölte Cerbulescu. A fogyasztóvédelem ellenőrei 251 figyelmeztetést és 300 pénzbírságot szabtak ki összesen több mint egymillió lej értékben.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.