Fotó: Pixabay
A koronavírussal fertőzöttek alacsony száma és a korlátozásmentes téli nyaralás reménye sokak számára tűnik kecsegtető ajánlatnak.
2021. január 22., 14:452021. január 22., 14:45
Decemberben és januárban akár 400 százalékkal is megnőtt a repülőjegy-foglalások száma olyan egzotikus célpontok irányába, mint
Utóbbi helyszínre a téli hónapokban több légitársaság is indított charter-járatokat.
A Vola.ro repülőjegy-vásárlási internetes platform pénteki közleménye szerint a romániai turisták körében
Nemrég még 287 euróért is el lehetett utazni az Egyesült Arab Emírségek második legnagyobb városába, és három légitárságnak is voltak járatai, ma már 430 eurót kell ezért fizetni, és csak egyetlen cég kínál dubai utakat.
De úgy tűnik, addig is sokan vannak, akiknek nem számít az ár, decemberben több mint 2000-en utaztak Romániából a Perzsa-öböl déli partján fekvő városba.
Az emberek nem térnek többé vissza a koronavírus-világjárvány előtti utazási szokásaikhoz, több ezer kisebb város kerül célkeresztbe, és mindenki több időt akar majd tölteni családjával, barátaival – vallja Brian Chesky, az Airbnb megosztáson alapuló szállásközvetítő oldal vezérigazgatója.
Az európai tengerparti célpontok közül Tenerife és Palma de Mallorca a legnépszerűbb a romániai utazók körében, ahová a szerencsések akár 115 euróért is repülőjegyet válthatnak.
Alaposan átírta a trendeket a 2020-as év, ez alól az idegenforgalom sem volt kivétel. A eSky online utazási iroda által készített, a 2020-as foglalási trendeket górcső alá vevő elemzés is azt igazolja, hogy gyökeresen megváltoztak az utazási szokásaink.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!