Az államkassza hatalmas késéssel tud csak fizetni a beruházási programokban dolgozó cégek számára
Fotó: RMDSZ.ro
Üres az államkassza: az RMDSZ szerint legalábbis ez derül ki abból a péntek délután közzétett kormányrendeletből, amely kimondja, hogy számos beruházási program finanszírozását felfüggesztik. Cseke Attila szenátor szerint cégek egész sora juthat csődbe.
2024. szeptember 08., 18:282024. szeptember 08., 18:28
2024. szeptember 08., 18:322024. szeptember 08., 18:32
Súlyos pénzügyi helyzet állhat elő a kormány péntek este közzétett kormányrendelete miatt, amely kimondja, hogy több finanszírozási program – mint például az Anghel Saligny közművesítési program, vagy egyéb országos beruházási programok – kasszájában nincs több pénz. Cseke Attila RMDSZ-szenátor, volt fejlesztési miniszter szerint a kivitelezők nem fognak tovább dolgozni, ha tudják, hogy az állam nincs amiből kifizesse az elvégzett munkájukat, így a beruházások félkészen maradnak.
Az RMDSZ-tájékoztató szerint a kormány több káros intézkedést fogadott el az elmúlt időszakban, amelyekkel a költségvetés-kiegészítés és tervezhetőség helyett a tartalékalapból való foltozást, tűzoltást választotta. A kormányrendelet továbbá kimondja: legtöbb annyit fizet a nyáron felépített munkálatokra az állam, amennyit az év elején, télen és tavasszal fizetett, holott akkor, az időjárás miatt lassabban, vagy egyáltalán nem haladhatott a munkálat.
A Szövetségi Képviselők Tanácsának pénteki, kolozsvári ülésén
miközben az államkasszával szemben tartozó cégeknek pár hét késedelem után lezárják a bankszámláit.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
1 hozzászólás