A román szállításügyi minisztérium részlegesen felbontotta a szerződést a Lugos–Déva-autópálya egyik szakaszának építőjével – közölte csütörtökön a romániai közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR).
2017. augusztus 10., 21:492017. augusztus 10., 21:49
Răzvan Cuc miniszter azt követően rendelte el a szerződésbontást, hogy szerdán és csütörtökön a CNAIR vezérigazgatójával látogatta meg a Lugos–Déva-, valamint a Szászsebes és Torda között készülő autópályák építőtelepeit, és az előbbi szakaszon rendellenességeket tapasztalt.
A CNAIR közölte,
A miniszter szerint fizetniük kell a pályaépítés tanácsadóinak is, akik nem felügyelték megfelelően a munkálatokat.
A Lugos–Déva-pálya 28,6 kilométeres szakaszának a megépítését az olasz Salini Impregilo Spa társaság által vezetett konzorcium nyerte el 2013-ban, amely áfa nélkül 562,7 millió lej értékű szerződést kötött a román állammal. Az útépítés költségeinek a 85 százalékát az Európai Unió kohéziós alapjából, a fennmaradó 15 százalékot a román költségvetésből biztosították.
A Magyarországról Nagyszeben vagy Brassó irányába utazók a Csanádpalota–Nagylak-határátkelőhelytől Nagyszebenig terjedő 355 kilométeres út nagy részét autópályán tehetik meg; csupán a Marzsina és Déva közötti 57 kilométeres szakaszra kell áttérniük a régi országútra.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
szóljon hozzá!