Fotó: Agerpres
2009. április 29., 10:152009. április 29., 10:15
A BRD Group Societe Generale-lal közösen indított reklámhadjárat a Land of Choice – Lehetőségek országa szlogen alatt fut, és nem kisebb személyiségek adták hozzá az arcukat, mint Nadia Comăneci legendás tornász, Ilie Năstase teniszcsillag és Gheorghe Hagi egykori futballista.
„Romániát a turisztikai célpontok különbözőségével, sokszínűségével fogjuk népszerűsíteni a nemzetközi piacon. Azért választottuk az ország e három külföldi „nagykövetét”, mivel ők pozitív brandként mutatják be az országot” – közölte a kampányindító rendezvényen Elena Udrea turisztikai miniszter.
„Nagy öröm számunkra, hogy ezúttal hivatalosan is népszerűsíthetjük Romániát. Azt javaslom a szervezőknek, hogy a jövőben jelenleg is aktív, nemzetközileg ismert sportolókat is vonjanak be az ország népszerűsítésébe” – nyilatkozta Ilie Năstase. Elena Udrea szerint a népszerűsítéssel az általa vezetett tárca foglalkozik, erre kétmillió eurót utalnak ki a minisztérium költségvetéséből.
A reklámanyagokat két nagy nemzetközi tévécsatornán is be fogják mutatni, ezeket az ADDV vállalat készíti el, amely már öt éve készít reklámkampányokat a BRD részére, amelyeknek szintén a három népszerű sportoló a főszereplője.
A miniszter szerint a Land of Choice kampány keretében a kulturális és faluturizmust, valamint a tengerpartot, a fővárost és Nagyszebent népszerűsítik majd, a reklámanyagok egy része már elkészült. A miniszter szerint a projekt teljes értékét a teljes reklámstratégia kidolgozása után ismertetik, ebben benne foglaltatik az ország turisztikai himnusza is, amelyet május elsején mutatnak be a tengerparton.
A minisztérium elsősorban német, spanyol, francia, izraeli, osztrák és amerikai egyesült államokbeli turistákat látna szívesen nagyobb számban az országban. A most elindított kampány mellett az ország brandjét is elkészítik, az erre vonatkozó javaslatokat május 4-éig nyújthatják be a pályázók.
Ennek népszerűsítésével szintén a minisztérium foglalkozik majd egy másik, a jelenlegitől különböző kampány keretében, részletezte Udrea. Mint mondta, azt a célt tűzte ki maga elé, hogy a mandátuma lejártáig a jelenlegi három százalék helyett a bruttó hazai termék (GDP) 6,7 százaléka a turizmusból folyjon be.
A miniszter arról is beszámolt, hogy Románia a közeljövőben részt vesz a Dubajban szervezetett turisztikai vásáron, ugyanis az arab vállalkozók nagyon érdeklődnek az új piacok, így Románia iránt is.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.