A zöldkötvényeket többek között a zöld közlekedés finanszírozására fogják felhasználni
Fotó: Haáz Vince
Románia csütörtökön kibocsátotta az első zöldkötvényeket. A régóta várt lépés célja a befektetői bázis diverzifikálása, tekintettel az ilyen típusú állampapírok iránti növekvő keresletre – írja a Reuters.
2024. február 15., 19:212024. február 15., 19:21
2024. február 15., 19:342024. február 15., 19:34
A 12 éves futamidejű zöldkötvények végleges árát várhatóan csütörtök este határozzák meg.
A zöldkötvény-kibocsátás jogi keretének előkészítése több mint egy évet vett igénybe Romániában. Az államkincstár vezetője, Ştefan Nanu államkincstár-vezető decemberben azt nyilatkozta, hogy Románia 2024 első felében tervezi kibocsátani az első zöldkötvényeket. Elmondta azt is, hogy Románia évente többször is bocsátana ki ilyen típusú állampapírokat – írja az Agerpres.
A Reuters emlékeztetett, hogy Romániának már számos megújuló energiaforrásokkal kapcsolatos beruházása áll készen uniós finanszírozásra.
A csütörtöki kötvénykibocsátás szervezői a Citi, az HSBC, az Erste Group, a JP Morgan és a Societe Generale volt.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!