A sofőröknek azon a településen kellene kifizetniük a közlekedési bírságot, ahol a szabálytalanságot elkövették – javasolja az RMDSZ.
2015. szeptember 27., 20:142015. szeptember 27., 20:14
Erről Cseke Attila Bihar megyei parlamenti képviselő számolt be pénteki sajtótájékoztatóján. Az RMDSZ-es honatya kifejtette: ha egy bukaresti szabálysértőt Nagyváradon büntetnek meg, a bírság összegének a váradi önkormányzatot kellene megilletnie, hiszen annak hatáskörébe tartozik a parkolási rendszer fenntartása.
A most hatályban lévő törvény szerint a közlekedési szankciókat bárhol ki lehet fizetni, függetlenül attól, hogy hol követték el a szabálysértést. A kormány azonban törvénymódosításra készül, amelynek értelmében az elkövetőnek annak a közigazgatási egységnek a költségvetésébe kellene befizetnie a bírságot, ahová a lakcíme szól. „Az RMDSZ szerint ez a rendszer azért nem volna célszerű, mert így a helyi költségvetésbe olyan illetékek, adók kerülnek befizetésre, amelyek nem az adott településen keletkezett kötelezettségekkel kapcsolatosak” – érvelt Cseke.
A képviselő arról is beszámolt: a szövetség támogatja azt a módosító javaslatot, miszerint a mostani 48 óráról 15 napra hosszabbítanák a határidőt, amelyen belül kedvezményesen fizethető ki a büntetés. Cseke szerint az átutazóban lévő polgárnak elég időt kell biztosítani a kirótt bírság törlesztésére. A kormány javaslata szerint az összeget az ország bármely pontján át lehetne utalni a megadott számlaszámra, a pénzt pedig a törvény által megszabott település költségvetésébe utalnák tovább.
A Világbank a januárban becsült 2,1 százalékról 1,3 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett Globális gazdasági kilátások (Global Economic Prospects) elnevezésű jelentésében.
2022-ben a román GDP 1,4 százalékponttal magasabb lett volna, az inflációs ráta pedig nagyjából 1,1 százalékkal alacsonyabb, ha nem tör ki a háború Ukrajnában – ezek a fő következtetései a Román Nemzeti Bank (BNR) által készített elemzésnek.
Június 13-ig fogadják a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) kirendeltségei az egységes agrártámogatási kérelmeket – emlékeztetett keddi közleményében az intézmény.
Bezárja Brassó megyei üzemét a német autópari vállalat, a Tekfor – adta hírül a Profit.ro gazdasági portál.
A múlt évben 8568 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme elérte a 8270 lejt, ami 15,3 százalékkal magasabb az előző évi jövedelemszintnél – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
Áprilisban 3,141 milliárd euróval nőtt Románia külkereskedelmi mérleghiánya – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Eredménytelenül zárultak a költségvetési hiány lefaragását célzó intézkedésekről szóló, a kormányzásra felkért négy párt és a nemzeti kisebbségi frakció képviselőinek részvételével megtartott tárgyalások.
Össztűz zúdul a román jegybank és elemzők részéről a költségvetési hiány csökkentését célzó javaslatok között felmerült pénzügyi tranzakciós illetékre.
A pénzügyminisztérium hétfőn közzétett adatai szerint idén februárban 990,8 milliárd lejre nőtt a román államadósság az előző havi 964,382 milliárd lejről.
Egybehangzó bukaresti sajtóértesülések szerint pénzügyi tranzakciós illeték is szerepel a költségvetési hiány csökkentését célzó, a közös kormányzásra készülő pártok által figyelembe vett intézkedések között.
szóljon hozzá!