2012. november 13., 08:482012. november 13., 08:48
A bankrendszer túlnyomórészt egészséges, a kockázatokat kézben tartja a vezetés – fogalmazott Sang Fu-lin, a Kínai Banki Szabályozó Bizottság (CBRC) elnöke a hétvégén. A banki kölcsönök nem koncentrálódnak magas kockázatú befektetések köré, a legtöbb hitelnek pedig jelzálog-garanciája van – tette hozzá.
A CBRC vezetője a bankok rosszhiteleinek állományát illetően – amit az elemzések gyakran az egyik legnagyobb veszélyforrásként emlegetnek – úgy fogalmazott: azok szintje alacsony, átlagosan az egy százalékot sem éri el. A jövőbeli irányokról szólva azt mondta: a célok közt szerepel a bankrendszer fokozott megnyitása a magánbefektetők előtt. A kínai vezetés gazdaságpolitikájáról szólva úgy fogalmazott: a döntéshozók alaposan tanulmányozták a gazdaság lassulásának okait, és megtették a szükséges lépéseket a növekedés stabilizálása érdekében.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.