Őszre elkészülhet a Torda–Szászsebes-autópálya Tordától Nagyenyedig tartó része – ígérte legutóbbi helyszíni terepszemléje után Răzvan Cuc közlekedésügyi miniszter.
2017. július 23., 15:082017. július 23., 15:08
2017. július 23., 15:532017. július 23., 15:53
A tárcavezető Ștefan Ioniță, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) elnökével közösen ellenőrizte a munkálatok állapotát, és úgy találta, hogy menetrend szerint haladnak az építkezéssel a Nagyenyed–Marosdécse 12,5 kilométeres és a Marosdécse–Torda 16,3 kilométeres szakaszon, így idén ősszel ezt a részt már átadhatják a forgalomnak.
Cuc nem volt megelégedve a 24,3 kilométeres Joruárka–Nagyenyed- és a 17 kilométer hosszú Szászsebes–Joruárka-szakasz építkezésével. „Bár áprilishoz képest, amikor utoljára itt jártam, látszik az előrelépés, de meg vagyok győződve arról, hogy jól fogna egy kis mozgosítás ezeken a szakaszokon.
Mindennek a tetejébe nem csak az építőmunkások hiányoztak, hanem a Kolozs megyei Utak és Hidak Regionális Igazgatóságának az emberei is. Biztos vagyok benne, hogy ilyen többé nem fordul elő, szóltam az építkezés ellenőrzésével megbízott alkalmazottaknak, hogy mindig legyenek jelen az építőtelepeken” – fogalmazta meg kritikáit a miniszter.
A Torda és Nagyenyed közötti két autópályaszakasz munkálatairól viszont már elismerően nyilatkozott. Mint részletezte, a kivitelező vállalatok vezetői arról biztosították, hogy év végére elkészülnek a vadonatúj aszfaltcsíkok építésével.
amelynek 85 százalékát az Európai Unió kohéziós alapjaiból finanszírozzák, az ország központi költségvetése pedig a költségek fennmaradt 15 százalékával járul hozzá az autópálya-építéshez.
Az eredeti tervek szerint már 2016-ban át kellett volna adni a IV-es páneurópai folyosó részét képező dél-erdélyi sztrádát az észak-erdélyi autópályával összekötő autópályát, azonban az építkezési engedélyek késői kibocsátása miatt jelentős mértékben megcsúsztak a munkálatok.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
szóljon hozzá!