Őszre elkészülhet a Torda–Szászsebes-autópálya Tordától Nagyenyedig tartó része – ígérte legutóbbi helyszíni terepszemléje után Răzvan Cuc közlekedésügyi miniszter.
2017. július 23., 15:082017. július 23., 15:08
2017. július 23., 15:532017. július 23., 15:53
A tárcavezető Ștefan Ioniță, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) elnökével közösen ellenőrizte a munkálatok állapotát, és úgy találta, hogy menetrend szerint haladnak az építkezéssel a Nagyenyed–Marosdécse 12,5 kilométeres és a Marosdécse–Torda 16,3 kilométeres szakaszon, így idén ősszel ezt a részt már átadhatják a forgalomnak.
Cuc nem volt megelégedve a 24,3 kilométeres Joruárka–Nagyenyed- és a 17 kilométer hosszú Szászsebes–Joruárka-szakasz építkezésével. „Bár áprilishoz képest, amikor utoljára itt jártam, látszik az előrelépés, de meg vagyok győződve arról, hogy jól fogna egy kis mozgosítás ezeken a szakaszokon.
Mindennek a tetejébe nem csak az építőmunkások hiányoztak, hanem a Kolozs megyei Utak és Hidak Regionális Igazgatóságának az emberei is. Biztos vagyok benne, hogy ilyen többé nem fordul elő, szóltam az építkezés ellenőrzésével megbízott alkalmazottaknak, hogy mindig legyenek jelen az építőtelepeken” – fogalmazta meg kritikáit a miniszter.
A Torda és Nagyenyed közötti két autópályaszakasz munkálatairól viszont már elismerően nyilatkozott. Mint részletezte, a kivitelező vállalatok vezetői arról biztosították, hogy év végére elkészülnek a vadonatúj aszfaltcsíkok építésével.
amelynek 85 százalékát az Európai Unió kohéziós alapjaiból finanszírozzák, az ország központi költségvetése pedig a költségek fennmaradt 15 százalékával járul hozzá az autópálya-építéshez.
Az eredeti tervek szerint már 2016-ban át kellett volna adni a IV-es páneurópai folyosó részét képező dél-erdélyi sztrádát az észak-erdélyi autópályával összekötő autópályát, azonban az építkezési engedélyek késői kibocsátása miatt jelentős mértékben megcsúsztak a munkálatok.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!