Őszre elkészülhet a Torda–Szászsebes-autópálya Tordától Nagyenyedig tartó része – ígérte legutóbbi helyszíni terepszemléje után Răzvan Cuc közlekedésügyi miniszter.
2017. július 23., 15:082017. július 23., 15:08
2017. július 23., 15:532017. július 23., 15:53
A tárcavezető Ștefan Ioniță, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) elnökével közösen ellenőrizte a munkálatok állapotát, és úgy találta, hogy menetrend szerint haladnak az építkezéssel a Nagyenyed–Marosdécse 12,5 kilométeres és a Marosdécse–Torda 16,3 kilométeres szakaszon, így idén ősszel ezt a részt már átadhatják a forgalomnak.
Cuc nem volt megelégedve a 24,3 kilométeres Joruárka–Nagyenyed- és a 17 kilométer hosszú Szászsebes–Joruárka-szakasz építkezésével. „Bár áprilishoz képest, amikor utoljára itt jártam, látszik az előrelépés, de meg vagyok győződve arról, hogy jól fogna egy kis mozgosítás ezeken a szakaszokon.
Mindennek a tetejébe nem csak az építőmunkások hiányoztak, hanem a Kolozs megyei Utak és Hidak Regionális Igazgatóságának az emberei is. Biztos vagyok benne, hogy ilyen többé nem fordul elő, szóltam az építkezés ellenőrzésével megbízott alkalmazottaknak, hogy mindig legyenek jelen az építőtelepeken” – fogalmazta meg kritikáit a miniszter.
A Torda és Nagyenyed közötti két autópályaszakasz munkálatairól viszont már elismerően nyilatkozott. Mint részletezte, a kivitelező vállalatok vezetői arról biztosították, hogy év végére elkészülnek a vadonatúj aszfaltcsíkok építésével.
amelynek 85 százalékát az Európai Unió kohéziós alapjaiból finanszírozzák, az ország központi költségvetése pedig a költségek fennmaradt 15 százalékával járul hozzá az autópálya-építéshez.
Az eredeti tervek szerint már 2016-ban át kellett volna adni a IV-es páneurópai folyosó részét képező dél-erdélyi sztrádát az észak-erdélyi autópályával összekötő autópályát, azonban az építkezési engedélyek késői kibocsátása miatt jelentős mértékben megcsúsztak a munkálatok.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!