Őszre elkészülhet a Torda–Szászsebes-autópálya Tordától Nagyenyedig tartó része – ígérte legutóbbi helyszíni terepszemléje után Răzvan Cuc közlekedésügyi miniszter.
2017. július 23., 15:082017. július 23., 15:08
2017. július 23., 15:532017. július 23., 15:53
A tárcavezető Ștefan Ioniță, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) elnökével közösen ellenőrizte a munkálatok állapotát, és úgy találta, hogy menetrend szerint haladnak az építkezéssel a Nagyenyed–Marosdécse 12,5 kilométeres és a Marosdécse–Torda 16,3 kilométeres szakaszon, így idén ősszel ezt a részt már átadhatják a forgalomnak.
Cuc nem volt megelégedve a 24,3 kilométeres Joruárka–Nagyenyed- és a 17 kilométer hosszú Szászsebes–Joruárka-szakasz építkezésével. „Bár áprilishoz képest, amikor utoljára itt jártam, látszik az előrelépés, de meg vagyok győződve arról, hogy jól fogna egy kis mozgosítás ezeken a szakaszokon.
Mindennek a tetejébe nem csak az építőmunkások hiányoztak, hanem a Kolozs megyei Utak és Hidak Regionális Igazgatóságának az emberei is. Biztos vagyok benne, hogy ilyen többé nem fordul elő, szóltam az építkezés ellenőrzésével megbízott alkalmazottaknak, hogy mindig legyenek jelen az építőtelepeken” – fogalmazta meg kritikáit a miniszter.
A Torda és Nagyenyed közötti két autópályaszakasz munkálatairól viszont már elismerően nyilatkozott. Mint részletezte, a kivitelező vállalatok vezetői arról biztosították, hogy év végére elkészülnek a vadonatúj aszfaltcsíkok építésével.
amelynek 85 százalékát az Európai Unió kohéziós alapjaiból finanszírozzák, az ország központi költségvetése pedig a költségek fennmaradt 15 százalékával járul hozzá az autópálya-építéshez.
Az eredeti tervek szerint már 2016-ban át kellett volna adni a IV-es páneurópai folyosó részét képező dél-erdélyi sztrádát az észak-erdélyi autópályával összekötő autópályát, azonban az építkezési engedélyek késői kibocsátása miatt jelentős mértékben megcsúsztak a munkálatok.
A költségvetési hiány egy „üszkösödés” a román gazdaság testén – fogalmazott kedden Daniel Dăianu, aki szerint illúzió, hogy a deficitet csupán a kiadások lefaragásával mérsékelni lehet, ezért szerinte bizonyos adóemelések nem kerülhetők el.
A pénteken jegyzett évi 7,29 százalékról 7,10 százalékra csökkent hétfőn a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Az Európai Számvevőszék új jelentése szerint az Unió (saját hatáskörén belül) nem támogatta eredményesen az állami nyugdíjakat kiegészítő és az uniós polgárok megfelelő nyugdíjjövedelméhez hozzájáruló kiegészítő nyugdíjak kifejlesztését.
Románia nem küldte meg az Európai Bizottságnak (EB) a költségvetési hiány csökkentéséről szóló éves előrehaladási jelentést, amelyet április 30-ig kellett volna megküldenie a hétéves költségvetési terv végrehajtásának részeként.
Donald Trump amerikai elnök pénteken közölte, hogy javasolni fogja kabinetjének: június 1-jétől 50 százalékos vámot vezessenek be az Európai Unióból származó árukra, mert az uniós blokk „nehézkes” volt a kereskedelmi tárgyalások során.
A Környezetvédelmi Alap (AFM) a nap folyamán több száz pályázatot hagyta jóvá a villanypásztorprogramban, amelyet még 2023-ban hirdettek meg Tánczos Barna akkori környezetvédelmi miniszter kezdeményezésére – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ.
Szóba sem jöhet a kedvezményes áfakulcsok kivezetése a következő időszakban – jelentette ki pénteken Nicușor Dan megválasztott államfő.
Megvalósíthatónak tartja az európai beruházások és projektek minisztere Nicușor Dan megválasztott elnöknek azt a javaslatát, hogy az állami kiadásokat az áfa (TVA) emelése nélkül csökkentse a kormány.
Mintegy 463 000 nyugdíjas már hónapok óta várja nyugdíjának újraszámítását, amely a bónuszok és a nem állandó jövedelmek figyelembevételével magasabb jövedelmet hozna számukra.
Kedvezményes gazdahitelt hirdet meg a bukaresti mezőgazdasági minisztérium, egy agrárvállalkozás legfeljebb 50 000 eurónak megfelelő lej kölcsönt igényelhet. Az állam a 3 hónapos ROBOR-ral egyenértékű kamatrészt vállalja át a gazdahitelből.
szóljon hozzá!