2012. január 09., 08:362012. január 09., 08:36
Herman Rosner, a kamara elnöke kérését azzal indokolta, hogy a válság pusztító hatással volt a háromszéki gazdaságra, 2010-ben 2069 céget számoltak fel, kétszer többet, mint amennyi új vállalkozás alakult. A negatív trend tavaly is folytatódott, hiszen az első kilenc hónapban 1160 vállalkozás szüntette be végleg vagy időlegesen a tevékenységét, és csak 871 új kereskedelmi társaság jött létre. Rosner úgy látja, hogy az önkormányzatok által elkülönített keretből a cégek kiállításokon, vásárokon mutatkozhatnak be, honlapot készíthetnek, vagy minőségi bizonylatokat válthatnak ki, ilyen módon versenyképessé téve a vállalkozást. A kamara a sepsiszentgyörgyi költségvetésben a kultúra, a sport- és ifjúsági programok támogatására szánt összeget figyelembe véve, 300 ezer lejes lehívható alapot javasol a vállalkozói szféra segítésére. Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere korábban úgy nyilatkozott, nyitott arra, hogy létrehozzák a javasolt alapot, azzal a feltétellel, ha a vállalkozók beleegyeznek az ingatlanadó növelésébe. Az adóemelésből származó különbözet kerülne a vállalkozók támogatására elkülönített alapba.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.