Miután lassan mindenhol kezd beindulni a tengerparti nyaralások szezonja, akár 20 százalékkal is kevesebbe kerülnek május elejétől az európai városokba történő rövid kiruccanások (city breakek) – derül ki a Paravion online utazási iroda kutatásából.
2016. május 05., 17:452016. május 05., 17:45
Rámutatnak, az olasz, a cseh és a holland városok lettek lényegesen olcsóbbak, mint egy hónappal korábban. Az árcsökkenést egyébként elsősorban a kereslet visszaesése eredményezi, a turisták érdeklődése ugyanis ilyenkor már a chartercsomagok felé mozdul el.
Az online fizetők többsége erre a nyárra napsütéses úti célokat választott, például a görög szigeteket – Hanía városát Krétán, Lefkadát vagy Santorinit –, a spanyolországi Mallorcát, Tenerifét, illetve Ciprust, Horvátországot vagy Portugáliát – derül ki a Paravion felméréséből. „A piac természetes jellemvonása ez. A nyár a hoszszabb vakációk ideje. Ilyenkor a meleg éghajlatú célpontokra esik a választás, tengerrel, parttal és közeli látványosságokkal, kevésbé az aktív, városi kiruccanásokra” – részletezte Remus Vişan, a Paravion vezérigazgatója.
Az utazási iroda adatai szerint egyébként az európai nagyvárosokba tett rövid utazások a főszezonnak számító hónapokban, tehát április–májusban, illetve szeptember–októberben a legdrágábbak. A city breakek tavasszal a Paravion eladásainak 45 százalékát teszik ki, nyáron, tehát júniusban, júliusban és augusztusban azonban alig 30 százalékot jelentenek, a többi a charter típusú utazásokból áll össze.
Az utazási iroda közlése szerint egyébként idén eddig csaknem 40 százalékkal nagyobb volt a kereslet a city breakek iránt, mint tavaly ilyenkor. A Paravion online utazási iroda Románia és Bulgária mellett Nagy-Britanniában, Spanyolországban, Magyarországon, Bulgáriában és Cipruson van jelen a turisztikai piacon.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!