Nőtt a forgalomba beíratott autók száma

Több mint 82 ezer gépkocsit írattak be a forgalomba Romániában az idei év első három hónapjában, ez 19 százalékos bővülést jelent a tavalyi év azonos időszakához képest, ezek közül pedig 17 ezer volt új jármű – idézi a gépkocsik beíratásáért és a jogosítványok kibocsátásáért felelős igazgatóság (DRPCIV) statisztikáját az Agerpres hírügynökség. 

Kőrössy Andrea

2016. április 13., 16:252016. április 13., 16:25

2016. április 13., 16:592016. április 13., 16:59

Az adatok szerint csak márciusban 6500 új autót jegyeztettek be, 23 százalékkal többet, mint 2015 harmadik hónapjában. A beíratott új járművek többsége Dacia típusú (5221 autó), ezt a Skoda (1533), a Volkswagen (1463) és a Ford (1305) márka követi.

A lista ellentétes oldalán a Bentley és a Cadillac áll, ezekből a típusokból mindössze egy-egyet írattak be az első negyedévben Romániában, a sort pedig a Maserati és a Volvo folytatja két-két új gépkocsival. Az év első három hónapjában ugyanakkor közel 65 ezer használt autót írattak be a forgalomba – 18,5 százalékkal többet, mint tavaly –, e tekintetben pedig a legnépszerűbb márka a Volkswagen (18 ezer autó), az Opel (10 ezer) és az Audi (5000) volt.

Az igazgatóság arról is beszámolt, hogy 2015 végén a romániai gépkocsiparkban közel 6,6 millió járművet tartottak nyilván, 5,27 százalékkal többet, mint 2014 végén. A beíratott járművek közül 5,15 millió személygépjármű. A statisztika szerint 2,56 millió autót 12 évnél régebb gyártottak, 1,89 millió jármű hat és tíz év közötti, míg 1,2 millió gépkocsi húszévesnél is régebbi. Az igazgatóság adataiból az is kiderült, hogy 2015 végéig mintegy 7,14 millió román állampolgár számára bocsátottak ki jogosítványt, közülük 4,84 millióan férfiak. A legtöbb gépkocsi-vezetői engedélyt Bukarestben, valamint Kolozs és Temes megyében bocsátották ki.

Az autókereskedéssel és -bérbeadással foglalkozó vállalkozásokat tömörítő New Kopel Group eközben arról számolt be, hogy legfrissebb felmérésük szerint a román állampolgárok több mint kétharmada, 68 százalékuk tervezi a közeljövőben új autó vásárlását. A megkérdezettek magánszemélyeknek ugyanakkor 97 százaléka nyilatkozott úgy, hogy rendelkezik családi autóval, ez 13 százalékos emelkedést jelent a tavalyi adatokhoz képest. A felmérésben résztvevők 30 százaléka inkább egyszerre fizetné ki a jármű teljes árát, míg 28 százalékuk hitelt venne fel.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 07., szombat

Magyarország sikeresen leküzdötte a ragadós száj- és körömfájást

Magyarország hamarosan visszanyerheti a ragadós száj- és körömfájással kapcsolatos mentességi státuszát az Európai Unión belül – jelentette be Nagy István agrárminiszter.

Magyarország sikeresen leküzdötte a ragadós száj- és körömfájást
2025. június 07., szombat

Egy kis feltöltődés: Románia Európa villanyautó-tankolási ártérképén

A gépjárműpark villamosítása terén elért uniós eredmények interaktív bemutatását célozza az Európai Autógyártók Szövetségének új internetes platformja, mely többek között azt is összesíti, mennyibe kerül a villanyautók töltése egy-egy tagállamban.

Egy kis feltöltődés: Románia Európa villanyautó-tankolási ártérképén
2025. június 06., péntek

Milliárdok mennek el a közalkalmazottak pótlékaira

A pénzügyminisztérium adatai szerint tavaly 12,4 milliárd lej, azaz 2,4 milliárd eurónak megfelelő összegű pótlékot fizettek ki a közszférában – irányította rá a figyelmet pénteken a Hotnews.ro hírportál.

Milliárdok mennek el a közalkalmazottak pótlékaira
2025. június 06., péntek

Romániában csökkent a legjobban a foglalkoztatottság

Az idei első negyedévben az euróövezetben 0,2 százalékkal nőtt, az EU-ben pedig stagnált a foglalkoztatási ráta, negyedéves összevetésben pedig a tagállamok közül Romániában csökkent a legnagyobb mértékben ez a mutató.

Romániában csökkent a legjobban a foglalkoztatottság
2025. június 06., péntek

Kétkulcsos jövedelemadót és a tőkejövedelem adójának növelését javasolja az IMF Romániának

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) olyan adóreform-csomagot javasol Románia számára, amely az adóterheket a munka adóztatásáról (beleértve a társadalombiztosítási járulékokat is) a fogyasztásra és kisebb mértékben a tőkére kivetett adókra helyezi át.

Kétkulcsos jövedelemadót és a tőkejövedelem adójának növelését javasolja az IMF Romániának
2025. június 05., csütörtök

Bírósági villám csapott a grandiózus erdélyi energetikai beruházásba

A kolozsvári táblabíróság felfüggesztette a környezetvédelmi engedélyét az energetikai szempontból egész Erdély számára kiemelten fontos ratosnyai vízerőműnek.

Bírósági villám csapott a grandiózus erdélyi energetikai beruházásba
2025. június 05., csütörtök

Megrázó új villanyszámla: nem tud mindenkit fogadni a legolcsóbb szolgáltató

Románia legnagyobb villamosenergia-termelő társasága messze a legolcsóbb áramot kínálja a lakosságnak a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után, viszont hiába irányít mindenkit a Hidroelectricához még az energiaügyi miniszter is.

Megrázó új villanyszámla: nem tud mindenkit fogadni a legolcsóbb szolgáltató
2025. június 04., szerda

Brüsszel megintette Romániát a túlzott deficit miatt, veszélyben az uniós források folyósítása

Az Európai Bizottság szerdán közzétett országspecifikus ajánlásában arra kérte az Európai Unió Tanácsát, állapítsa meg, hogy Románia nem tett hatékony intézkedéseket a költségvetési hiány csökkentésére.

Brüsszel megintette Romániát a túlzott deficit miatt, veszélyben az uniós források folyósítása
2025. június 04., szerda

Első nőként képviseli Magyarországot a világ egyik legrangosabb üzleti elismerésének nemzetközi döntőjében a Gránit-vezér

Hegedüs Éva, a Gránit Bank társalapítója és elnök-vezérigazgatója, az „EY Az év üzletembere” díj 2024 évi magyarországi győztese első nőként képviseli Magyarországot a világ egyik legrangosabb üzleti elismerésének nemzetközi döntőjén.

Első nőként képviseli Magyarországot a világ egyik legrangosabb üzleti elismerésének nemzetközi döntőjében a Gránit-vezér
2025. június 04., szerda

Nem kívánnak „cinkostársak” lenni: távol maradnak a deficitcsökkentésről szóló tárgyalásoktól a szakszervezetek

A Frăția országos szakszervezeti szövetség szerdán közölte, hogy nem vesz részt a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló tárgyalásokon, mert „nem kíván cinkostárs lenni a jelenlegi hatalom társadalomellenes intézkedéseiben”.

Nem kívánnak „cinkostársak” lenni: távol maradnak a deficitcsökkentésről szóló tárgyalásoktól a szakszervezetek