Egyelőre búcsúzik Nagyvárad a milánói repülőjáratoktól
Fotó: Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér
Májustól már nem lehet jegyet foglalni a Nagyvárad–Milánó (Bergamo) útvonalon a HiSky által működtetett repülőjáratokra – jelezték többen is az elmúlt időszakban. Az Ebihoreanul.ro helyi portál megtudta, a légitársaság – amelyet amúgy szubvenciókkal csábítottak a Körös-parti város repterére a helyi és megyei hatóságok – egyelőre felfüggeszti az olasz városba indított járatait. A HiSky ugyanakkor ezzel párhuzamosan arra készül, hogy ismét heti háromra növeli a Nagyváradról induló londoni járatainak számát.
2025. március 25., 17:002025. március 25., 17:00
A HiSky tavaly ősz óta üzemelteti a nagyváradi repülőtérről a milánói (Bergamo) járatot. A helyi sajtó értesülései szerint ezt jelezte is a légikikötő vezetőségének, akik azonban nem tájékoztatták a potenciális utazóközönséget.
„Múlt csütörtökön, március 19-én a HiSky küldött nekünk egy operatív e-mailt, amelyben arról tájékoztatott, hogy a nyári szezon végéig, május 3-ától kezdődően felfüggeszti a Milánóba tartó járatokat” – ismerte el az Ebihoreanul.ro portálnak Răzvan Horga, a nagyváradi repülőtér igazgatója, anélkül, hogy megmagyarázta volna, miért nem tájékoztatta a nyilvánosságot a változásról.
Egyedül a német Lufthansa légitársaság nyújtott be ajánlatot a Bihar megyei önkormányzat Nagyvárad és München közötti menetrend szerinti repülőjáratok üzemeltetésére kiírt pályázatára – tájékoztatott hétfőn a megyei közgyűlés sajtóosztálya.
„A HiSky a járatok alacsony kihasználtsága miatt nem fogja tovább üzemeltetni a milánói (bergamói) útvonalat” – erősítette meg a portálnak Mihaela Nastea, a városháza és a Bihar Megyei Tanács tulajdonában lévő Air Oradea megbízott igazgatója, akivel a légitársaság tavaly tavasszal kötött szerződést.
Ennek értelmében – mint ismeretes – a HiSky vállalta, hogy tavaly októbertől kezdődően 5 éven át heti 5 járatot üzemeltet Nagyvárad és Bukarest között, valamint heti 3 járatot Nagyvárad és London (Stansted) között. Ennek fejében pedig összesen 750 ezer euró, azaz évi 150 ezer euró támogatásban részesül.
Az Air Oradea képviselője viszont egyúttal bejelentette, hogy a HiSky e hónap végétől ismét heti 3 járatot fog indítani Londonba (Stansted), miután a nagyváradi és a megyei tanács beleegyezésével január óta heti kettőre csökkentette a járatszámot.
A Nagyvárad–London-járatok 2024. október 15-én indultak, de december 20-án a HiSky abban állapodott meg az Air Oradea légitársasággal, hogy egy negyedévig csak heti két járatot üzemeltet, de ez nem érinti a szerződésbe foglalt támogatás összegét. A módosítás nyomán az elmúlt közel három hónapban a Nagyvárad–London-járatok csütörtökönként és vasárnaponként közlekedtek, a szerződésben rögzített gyakorisághoz való visszatéréssel a harmadik járat keddenként teszi majd meg az oda-vissza utat.
Közvetlen járatokat indít a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtérről Bukarestbe és Londonba a HiSky légitársaság: az első bukaresti járat hétfőn szállt fel, kedden pedig a tervek szerint elindul az első gép Londonba (Stansted) is.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!