Mostantól csak a Digi nevet használja a nagyváradi alapítású hírközlési szolgáltató
Fotó: Haáz Vince
Az RCS & RDS elektronikus hírközlési szolgáltató május 15-i hatállyal Digi Romániára változtatta nevét.
2024. május 16., 10:302024. május 16., 10:30
„Három évtizedes tevékenységünk során munkatársainkkal, ügyfeleinkkel és üzleti partnereinkkel együtt növekedtünk és fejlődtünk, folyamatosan újítva és alkalmazkodva a dinamikus és rendkívül versenyképes piachoz, hogy a legmegfizethetőbb elektronikus kommunikációs szolgáltatásokat nyújthassuk. Hálásak vagyunk támogatásukért és hűségükért, és biztosítjuk őket, hogy továbbra is ugyanolyan megbízható partnerek maradunk, miközben együtt építjük a fenntarthatóbb és összekapcsolt digitális jövőt.
Célunk, hogy új lehetőségeket tárjunk fel az előfizetőink egyre összetettebb elvárásainak és igényeinek kielégítésére, olyan hatékony megoldásokkal, amelyek megkönnyítik és javítják az összekapcsolódás élményét” - idézte a Digi Románia közleménye Serghei Bulgac vezérigazgatót.
Az Agerpres szerint 2023 végén a Digi kiterjedt üvegszálas infrastruktúrája révén több mint 9,1 millió háztartást fedett le,
és 4,6 millió ügyfélnek biztosított szélessávú vezetékes internetet és adatátvitelt.
A vállalat Romániában, Spanyolországban és Olaszországban működik, és hamarosan elindítja szolgáltatásait Portugáliában és Belgiumban is.
Az idei év első felében 775 108 romániai telefonszám tulajdonosa váltott szolgáltatót számhordozással, ezek közül 745 595 mobilszám (96 százalék), 29 513 pedig vezetékes szám volt – közölte a távközlési hatóság (ANCOM).
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
szóljon hozzá!