Mostantól csak a Digi nevet használja a nagyváradi alapítású hírközlési szolgáltató
Fotó: Haáz Vince
Az RCS & RDS elektronikus hírközlési szolgáltató május 15-i hatállyal Digi Romániára változtatta nevét.
2024. május 16., 10:302024. május 16., 10:30
„Három évtizedes tevékenységünk során munkatársainkkal, ügyfeleinkkel és üzleti partnereinkkel együtt növekedtünk és fejlődtünk, folyamatosan újítva és alkalmazkodva a dinamikus és rendkívül versenyképes piachoz, hogy a legmegfizethetőbb elektronikus kommunikációs szolgáltatásokat nyújthassuk. Hálásak vagyunk támogatásukért és hűségükért, és biztosítjuk őket, hogy továbbra is ugyanolyan megbízható partnerek maradunk, miközben együtt építjük a fenntarthatóbb és összekapcsolt digitális jövőt.
Célunk, hogy új lehetőségeket tárjunk fel az előfizetőink egyre összetettebb elvárásainak és igényeinek kielégítésére, olyan hatékony megoldásokkal, amelyek megkönnyítik és javítják az összekapcsolódás élményét” - idézte a Digi Románia közleménye Serghei Bulgac vezérigazgatót.
Az Agerpres szerint 2023 végén a Digi kiterjedt üvegszálas infrastruktúrája révén több mint 9,1 millió háztartást fedett le,
és 4,6 millió ügyfélnek biztosított szélessávú vezetékes internetet és adatátvitelt.
A vállalat Romániában, Spanyolországban és Olaszországban működik, és hamarosan elindítja szolgáltatásait Portugáliában és Belgiumban is.
Az idei év első felében 775 108 romániai telefonszám tulajdonosa váltott szolgáltatót számhordozással, ezek közül 745 595 mobilszám (96 százalék), 29 513 pedig vezetékes szám volt – közölte a távközlési hatóság (ANCOM).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!