Mostantól csak a Digi nevet használja a nagyváradi alapítású hírközlési szolgáltató
Fotó: Haáz Vince
Az RCS & RDS elektronikus hírközlési szolgáltató május 15-i hatállyal Digi Romániára változtatta nevét.
2024. május 16., 10:302024. május 16., 10:30
„Három évtizedes tevékenységünk során munkatársainkkal, ügyfeleinkkel és üzleti partnereinkkel együtt növekedtünk és fejlődtünk, folyamatosan újítva és alkalmazkodva a dinamikus és rendkívül versenyképes piachoz, hogy a legmegfizethetőbb elektronikus kommunikációs szolgáltatásokat nyújthassuk. Hálásak vagyunk támogatásukért és hűségükért, és biztosítjuk őket, hogy továbbra is ugyanolyan megbízható partnerek maradunk, miközben együtt építjük a fenntarthatóbb és összekapcsolt digitális jövőt.
Célunk, hogy új lehetőségeket tárjunk fel az előfizetőink egyre összetettebb elvárásainak és igényeinek kielégítésére, olyan hatékony megoldásokkal, amelyek megkönnyítik és javítják az összekapcsolódás élményét” - idézte a Digi Románia közleménye Serghei Bulgac vezérigazgatót.
Az Agerpres szerint 2023 végén a Digi kiterjedt üvegszálas infrastruktúrája révén több mint 9,1 millió háztartást fedett le,
és 4,6 millió ügyfélnek biztosított szélessávú vezetékes internetet és adatátvitelt.
A vállalat Romániában, Spanyolországban és Olaszországban működik, és hamarosan elindítja szolgáltatásait Portugáliában és Belgiumban is.
Az idei év első felében 775 108 romániai telefonszám tulajdonosa váltott szolgáltatót számhordozással, ezek közül 745 595 mobilszám (96 százalék), 29 513 pedig vezetékes szám volt – közölte a távközlési hatóság (ANCOM).
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!