2012. augusztus 21., 21:562012. augusztus 21., 21:56
A Dow Jones Newswires értesülései szerint szeptember 14-ére kész lehetnek a tervek, ekkor dönt az EU a következő 31 milliárdos csomag kifizetéséről. A trojka szakemberei várhatóan szeptember 5-e körül térnek vissza Görögországba, hogy folytassák vizsgálataikat.
Az összeg harmadát várhatóan a bérek és a nyugdíjak csökkentésével takarítanák meg. Az érintettek az elmúlt három évben javadalmazásuknak közel egyharmadát már elveszítették. Közben németországi kormánypárti politikusok szerint elképzelhető, hogy bizonyos dolgokat újratárgyaljanak a Görögországnak nyújtandó segéllyel kapcsolatban. A mentőcsomag volumenét ugyan semmi esetre sem változtatnák meg, azonban a fizetési határidők terén hajlandóságot mutatnak a tárgyalásokra. Bizonyos feltételek betartása mellett elképzelhetőnek tartják, hogy Athén az eddiginél több időt kapjon a vállalt reformok végrehajtására. Antonis Samaras görög kormányfő és Angela Merkel német kancellár pénteki találkozóján is minden bizonnyal szóba kerülnek majd a görög reformok.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.