2012. január 06., 14:342012. január 06., 14:34
Laura Codruţa Kövesi azt mondta: a kedvezményes gázvásárlást lehetővé tevő kormányrendelet elfogadásának körülményei nem képezik a vizsgálat tárgyát. „Eddig 30 gyanúsítottat hallgattunk ki, de ezeknek köre bűvölhet.” - mondta a főügyész. Kijelentette: az ügyben egyre jobban körvonalazódik a nemzetgazdaság aláásásának bűncselekménye, ugyanis az elkövetők veszélybe sodorták az országos energetikai rendszert.
A nyomozati anyagból kiderül, hogy a gyanúsítottak közreműködésével a magáncég jóval a piaci ár alatt vásárolhatott földgázt a Romgaztól, ráadásul a fennálló szabályozásokat megsértve a belföldre szánt termelésből. A cég ugyanakkor annak ellenére is élhetett a vásárlási kedvezménnyel, hogy jelentős adósságot halmozott fel a Romgaz felé a korábban szállított energiahordozóért.
Az ügyészség szerint mindez súlyos következményekkel járt, ugyanis a cég számára annyi gázt szállítottak, hogy lehetetlenné vált az országos programban eredetileg tervezett gázmennyiség tartalékolása, ami veszélybe sodorta a nemzetgazdaság stratégiai ágazatának számító országos energetikai rendszert, és aláásta a nemzetgazdaságot.
Mint kiderült, a nyomozásban a hírszerző szolgálat is részt vett, amely a DIICOT felé jelezte, hogy Ioan Niculae InterAgro nevű cége a nemzetgazdaság aláaknázását célzó tevékenységgel gyanúsítható.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.