2011. július 25., 08:292011. július 25., 08:29
Az új időpont meghatározására a piaci körülmények figyelembevételével kerül majd sor. Elemzők szerint a kudarc alapvetően három tényezőnek tudható be: nagyon rossz volt az időzítés – ugyanis július pénzügyi holtszezonnak számít, amihez hozzáadódott a negatív nemzetközi konjunktúra –, nem volt megfelelő, eléggé ismert az ügylet lebonyolításával megbízott Renaissance Befektetési Bank, s túlságosan magas volt a részvények ára. A rossz kommunikáció szintén rontotta a tranzakció esélyeit, vélik az elemzők. A szakértők szerint stratégiai hiba volt, hogy kezdetben 0,46 lejben szabták meg egy részvény árát, s csak később csökkentették azt 0,3708 lejre.
Emil Boc nem kudarcként értékelte a történteket, mondván, „nem vagyunk olyan kétségbeesett helyzetben, hogy bármekkora áron, bármilyen feltételek mellett kénytelenek legyünk eladni”. Az ellenzék ezzel szemben a kormány inkompetenciájának számlájára írta a tranzakció kudarcát. Ion Ariton pénzügyminiszter bejelentette, hogy a részvénycsomagot 2012 első negyedéve előtt biztosan nem fogják ismét piacra dobni. A gazdasági minisztérium a Petrom részvényeinek 9,84 százalékát szerette volna értékesíteni, 483 millió euróért.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!