Négy új járattal és egy ehhez rendelt új repülőgéppel erősít Kolozsváron a Wizz Air – a magyar alapítású fapados légitársaság illetékesei kedden jelentették be, hogy a kincses város nemzetközi repülőterén üzemelő flottájukat 2017-ben egy hatodik géppel bővítik, és járatok indulnak Stockholmba, Pozsonyba, Larnacába és Máltára.
2016. december 13., 17:342016. december 13., 17:34
2016. december 13., 20:032016. december 13., 20:03
Az Airbus A 320-as repülőgép márciusban érkezik a kincses városba, ez szállítja majd az utasokat az új külföldi célpontokra. „Ugyanakkor azt tervezzük, hogy bővítjük a járatszámot az olyan útvonalakon, mint London, Barcelona, Basel, Dortmund vagy Bergamo. Emellett megtartjuk a marosvásárhelyi repülőtérről áthozott járatokat, mint például a budapestit, a frankfurtit, valamint a Baden Baden-it” – fejtette ki Tamara Vallois kommunikációs igazgató.
Tájékoztatása szerint a stockholmi járat március 27-én, a pozsonyi március 10-én, a larnacai március 28-án, a máltai pedig március 26-án indul. A kolozsvári bázis hatodik gépe a hivatalos tájékoztatás szerint 98 millió eurós beruházást jelent, és 36 munkahelyet teremt a kincses városban, ahol jelenleg 163 személyt foglalkoztatnak. A Wizz Airnek jelenleg 14 országban 26 bázisa van, flottájukban pedig 74 Airbus A320-as és Airbus A321-es repülőgép van.
A diszkont légitársaság az idei év első tizenegy hónapjában 1,2 millió utast szállított Kolozsvárra vagy Kolozsvárról. David Ciceo, a kolozsvári légikikötője pedig a keddi sajtótájékoztatón közölte, a Wizz Air hatodik gépének köszönhetően a forgalom jövőre megközelítheti a 3 milliót.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
szóljon hozzá!