Jövő év végére megközelítheti az ezer kilométert a romániai autópálya-hálózat – számolta ki a News.ro hírügynökség Cătălin Homor, az Országos Autópálya-és Közútépítő Vállalat (CNADNR) igazgatójának nyilatkozatai alapján.
2016. július 12., 16:522016. július 12., 16:52
2016. július 12., 17:562016. július 12., 17:56
Jelenleg az országot 733 kilométernyi sztráda „szeli át”, igaz, ebben benne van a Nagyszeben és Szászváros közötti, tíz hónappal az átadás után lezárt és újjáépítésre ítélt 22 kilométeres szakasz is. Ezt azonban az ígéretek szerint idén szeptemberben ismét átadják a forgalomnak. A 2017-es év végére pedig az illetékesek szerint további 260 kilométeren közlekedhetünk.
A Nagyszeben és Nagylak közötti sztráda utolsó száz kilométerét, a Lugos és Déva közötti szakaszt ígérik legnagyobb megvalósításként jövő év végére – itt a környezetvédelmi engedélyek miatt késett a beruházás, ugyanis számottevő medve- és denevérpopulációról is gondoskodni kell a sztráda mentén.
A dél-erdélyi és az észak-erdélyi autópályát összekapcsoló, Szászsebes és Torda közötti, 70 kilométeresre tervezett sztrádából is átadhatnak majd 53 kilométert, és szintén 2017-ben kell befejezni a Marosvásárhely–Aranyosgyéres-szakaszt is, amelyhez a bejelentések értelmében idén szeptemberben látnak hozzá, a kivitelezésre pedig 12 hónap áll az autópálya-építők rendelkezésére.
Jó eséllyel elkészül az illetékesek szerint az észak-erdélyi autópálya egy másik szakasza, a Borsot Berettyószéplakkal összekötő 30 kilométer is, amelyet 50 százalékban már meg is épített a munkálatokkal eredetileg megbízott amerikai Bechtel vállalat. Ígérik továbbá a Magyarnádast Nádasszentmihállyal összekötő, 16,8 kilométeres szakasz és a Gyalu és Magyarnádas közötti 8,7 kilométer elkészültét is, ahol a munkálatok már a végéhez közelednek.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!