A Nemzetközi Valutaalap (IMF) 6 százalékra javította a román gazdaság idei várható teljesítményére vonatkozó előrejelzését a korábban közölt 4,6 százalékos növekedés helyett – derült ki az IMF tavaszi világgazdasági prognózisából.
2021. április 06., 18:452021. április 06., 18:45
2021. április 06., 18:462021. április 06., 18:46
A valutaalap honlapján kedden közzétett tanulmány szerint Romániát csak Spanyolország fogja megelőzni 6,4 százalékos várható gazdasági növekedéssel. A washingtoni pénzintézet a jövő évi román gazdasági növekedésre vonatkozó előrejelzését is megemelte, így a korábban közölt 3,9 százalékos GDP-bővülés helyett 4,8 százalékos növekedésre számít 2022-ben.
Az IMF az idén 2,8 százalékos inflációra számít a korábban közölt 2,5 százalékhoz képest, majd 2022-ben várhatóan 2,1 százalékra mérséklődik a prognózisa szerint.
A bukaresti hatóságok az idei állami költségvetést 4,3 százalékos gazdasági növekedéssel számolva tervezték meg. A Világbank március végén 4,3 százalékra javította az idei várható román gazdasági növekedést a korábbi 3,5 százalékhoz képest.
Idén augusztusban júliushoz képest 84 lejjel (1,6 százalékkal) 5158 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az augusztusi 5,1 százalékról szeptemberben 4,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Jövő év január elsejétől a törvényben foglaltaknak megfelelően 10,4 százalékkal nő a köznyelvben gyerekpénzként meghonosodott gyermeknevelési támogatás – tájékoztatott csütörtökön a munkaügyi minisztérium.
Kevésbé igényesek, strapabíróbbak, fegyelmezettebbek a romániaiakhoz képest a külföldi vendégmunkások, ezért sok hazai munkáltató szívesen alkalmaz nepáli, indiai, Fülöp-szigeteki munkavállalókat.
Marcel Ciolacu kormányfő egy szerda esti sajtóeseményen újfent arról biztosította a közvéleményt, hogy „jövőre nem lesz semmilyen áfaemelés”.
Az októberi nyugdíjakat október 11-én, pénteken előre átutalják minden nyugdíjasnak, aki a pénzt a bankszámlájára kapja.
A Szociáldemokrata Párt több tagja törvénymódosító tervezetet nyújtott be, amelynek előírásai szerint az ingatlanfejlesztők az adásvételi előszerződés megkötésekor az ingatlan teljes árának legfeljebb 10 százalékát kitevő előleget kérhetnek a vásárlóktól.
Egy japán és egy francia óriásvállalat továbbra is érdeklődik a Románia legfontosabb energetikai beruházásának tartott tarnicai-lapistyai szivattyús-tározós vízerőmű projektje iránt.
Az Országos Adóhatósággal (ANAF) kötött megállapodásnak megfelelően a postai dolgozók elkezdték az adóamnesztiáról tájékoztató levelek kézbesítését – tájékoztatott szerdán a Román Posta.
Az idei év első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest 6 százalékkal nőtt a forgalomba helyezett autók száma Romániában, de 37 százalékkal csökkent a teljesen elektromos járműveké.
szóljon hozzá!