2012. január 24., 09:092012. január 24., 09:09
A keretösszegből a tavaly a megyei önkormányzat fennhatósága alá került kórházaknak jut az előző évinél lényegesen, 223,67 százalékkal több, de többet szánnak az oktatási intézmények (153,99 százalék), kulturális események (18,2 százalék), valamint a gyermekvédelem (14,85 százalék) finanszírozására is, mint 2011-ben. A megyei tanács sajtóosztályának közleménye szerint a bérekre szánt keret is több mint 11 százalékkal bővült. Borboly Csaba, a megyei közgyűlés elnöke tegnap úgy nyilatkozott, annak ellenére, hogy gazdasági válság van, sikerült nagyobb költségvetést kialakítaniuk, s az általa vezetett intézmény megpróbál idén is részt vállalni a közösségek – beleértve a néhány tucatnyi lakosú falvakat is – gondjainak orvoslásában.
A Székelykeresztúron megtartott ülésen ugyanakkor – mivel a Regionális Fejlesztési és Turisztikai Minisztériumnak mai napig sem sikerült szerződést kötnie négy megyei út felújítására az Országos Infrastruktúra-fejlesztési Program (PNDI) keretében – a megyei tanács visszavonta azokat a határozatait, amelyekkel korábban átutalta a szaktárca ügykezelésébe az illető utakat. Ezek a következők: 136A (Maros megye határa–Etéd), 136B (Peszente-tető– Székelypálfalva) 153C (Gyergyóremete–Maros megye határa), 128 (Orotva). Ezek felújítását a megyei tanács vállalja saját költségvetéséből. Borboly Csaba szerint ez merész döntés, de nem várhatnak a kormányra, amíg az korszerűsíti ezeket a szakaszokat, hiszen ezek a beruházások az érintett települések mindennapi életét befolyásolják.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.