2008. február 15., 00:002008. február 15., 00:00
A cég szerint a nagybányai célállomás hozzáadásával lehetővé válik, hogy az Austrian Airlines hálózata kiterjedhessen egész Romániára. Alfred Ötsch, az Austrian vezérigazgatója szerint a térség gazdasági fejlődése indokolta, hogy ezt a várost választották 48-ik közép-kelet-európai célállomásul. „Nagy örömmel adtuk menetrendünkhöz a nagybányai célállomást, amely kulcsfontosságú gazdasági központtá vált, hasonlóan a szomszédos Szatmár régióhoz, amely az ország gépjárműgyártó központjává nőtte ki magát az elmúlt években. Ausztria továbbra is a legjelentősebb közvetlen beruházó Romániában, és csatlakozó járataink célja, hogy a helyi és nemzetközi gazdaság sikerét és bővülését támogassuk. A hat romániai célállomás létrehozásával ismételten megerősítettük vezető szerepünket a Kelet specialistájaként” – mutatott rá Ötsch. Az Austrian Airlines közvetlen járatai a business-, illetve turistaosztályon utazó utasokat heti három alkalommal szállítják Nagybányára. A cég az utasok számára csatlakozó járatokat kínál több, osztrák tartományban lévő repülőtérre; az utasok igénybe vehetik a Miles & More törzsutasprogram és a DO&CO első osztályú fedélzeti szolgáltatásait is.
Hírösszefoglaló
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.