2012. december 27., 20:592012. december 27., 20:59
Jelenleg az IT-vállalatoknál a kezdő fizetés körülbelül havi 500–600 euró, így a most alkalmazott személyek öt év múlva 1500–2000, tíz év múlva pedig akár havi 4000 eurót is kereshetnek.
Mirela Marinescu, a humánerőforrásra szakosodott APT cég illetékese elmondta, egyre több hazai vállalatra jellemző, hogy az alkalmazottak rövid időn belül szerezhetnek magasabb tisztségeket nagyobb bérezésért. Hozzátette, a jelenség elsősorban az informatikai cégekre jellemző, ezek stratégiájának egyik fontos pontja ugyanis, hogy az alkalmazottak sokáig az adott cégnél maradjanak. Daniel Ionescu, a TotalSoft marketingigazgatója úgy véli, mindez az elsajátított ismeretektől függ, ugyanis ha például az alkalmazott a cégnél egyedüliként ismer egy adott technológiát, szinte bármekkora fizetést kialkudhat magának tudásáért cserébe. Mirela Marinescu ugyanakkor arra is rámutatott, hogy ez nemcsak az IT-szektorra jellemző. „Egy nyomda tulajdonosa például nemrég épp azt panaszolta, hogy a felszerelésekhez leginkább értő beosztottja az ő bérének háromszorosát keresi” – magyarázta. A szakember szerint ilyen esetben a leghatékonyabb stratégia, ha a tulajdonos partnerséget ajánl a nélkülözhetetlen alkalmazottnak. „Sajnos azonban a hazai cégeknél a partnerség fogalma még nem igazán ismert” – mutatott rá Marinescu.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).