2011. június 16., 08:362011. június 16., 08:36
A megyei munkaügyi felügyelőség vezetője elmondta, a munkaszerződéseket az országos adatbázisban rögzítik, a munkakönyveket átadják a munkaadónak, az pedig továbbítja az alkalmazottnak. Kovászna megyében azonban még 3279 cégnek több mint 19 ezer munkakönyvet kell átadni, a cégvezetők azonban nem mennek a dokumentumokért. Ördög Lajos éppen ezért arra biztatja a munkavállalókat, hogy kérjék ők a munkakönyveiket, mert ha kézhez kapják, pontos képet nyernek arról, hogy az elmúlt években minden rendben volt-e a munkaviszonyukkal. A felügyelőségnél egyébként naponta többen tesznek panaszt, mert kiderült, hogy alkalmazójuk nem fizette utánuk a különböző járulékokat, valójában feketén dolgoztak. Gyakran előfordul, hogy a munkavállaló aláírta a munkaszerződést, azt viszont nem iktatták. Ördög elmondta, a fokozott ellenőrzések hatásosak, egyre több munkaszerződést kötnek, valószínű, hogy az eddig feketén vagy szürkén dolgozók munkaviszonyát törvényesítik. Kovászna megyében az elmúlt hónapban 47 céget ellenőriztek, 37 feketemunkást találtak, közülük 21-et ugyanannál az élelmiszer-feldolgozónál.
Az Európai Bizottságnak 2026. december 31-ig teljesítenie kell a kifizetéseket a tagállamoknak a helyreállítási tervek 2026. augusztus 31-ig megvalósított célkitűzései alapján – jelentette ki szerdán az EB egyik szóvivője.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
szóljon hozzá!