2008. április 25., 00:002008. április 25., 00:00
A dokumentum szerint a MOL Románia üzleti forgalma 2007-ben meghaladta az 533 millió eurót. Ez enyhén magasabb érték a tavalyelõtti évhez képest, hiszen 2006-ban a cég forgalma több mint 524 millió euró volt. Ezt annak ellenére sikerült elérni, hogy a MOL-hálózat kevesebb töltõállomással rendelkezik a román Petrommal megkötött eladási szerzõdésnek megfelelõen.
Ennek értelmében a MOL 30 benzinkutat adott el, és 11-et vásárolt. Szintén 2007-ben a vállalat áttért a CODO üzemelési rendszerre, ami azt jelenti, hogy a töltõállomások a MOL tulajdonát képezik, de az üzemelést dílerek valósítják meg. „A kiskereskedelmi hálózat optimalizálása és új üzletágak bevezetése mellett célul tûztük ki azt is, hogy elsõk legyünk a piacon, akik új és innovatív szolgáltatásokat vezetnek be az ügyfelek részére, mint amilyen például a TVA-visszaigénylés lehetõsége a kártyás ügyfelek számára” – nyilatkozta Szalay Zsolt, a MOL Románia ügyvezetõ igazgatója. Hozzátette: büszkék a Daciával kötött partnerségi szerzõdésre is, amely révén biztosítják az elsõ tankolást és az autóápolási szereket a Renault tulajdonában lévõ gyárból kigördülõ Logan típusú gépkocsik számára.
Hírösszefoglaló
Kitartó az OMV
Az OMV továbbra is fenntartja a MOL felvásárlásával kapcsolatos tervét annak ellenére, hogy az osztrák részvényes szempontjából csalódást keltõ volt a MOL szerdán megtartott éves közgyûlése. A közgyûlésen a részvényesek jóváhagyták azokat a javaslatokat, amelyek tovább erõsítik a MOL igazgatóságát, és lehetõvé tették a saját részvényarány 10-rõl 25 százalékra történõ felemelését. „Mindez semmit sem változtat a mi szempontunkból” – mondta Thomes Hümer, az OMV osztrák olaj- és gázipari konszern szóvivõje. Az OMV egyébként vizsgálja annak lehetõségét, hogy bíróság elõtt támadja meg a MOL-közgyûlés határozatait. Mint arról beszámoltunk, az OMV tavaly kezdte el bejelentés nélkül fölvásárolni a MOL részvényeit, ám a magyar cég és a budapesti kormány határozottan ellenzi a tranzakciót.
Részben újraindította a termelést a marosvásárhelyi Azomureș vegyi üzem: beindította az egyik ammóniaüzemét, amely egy köztes nyersanyag, amely lehetővé teszi az NPK műtrágyák, az ammónium-nitrát és a nitrokalcium előállítását.
Továbbra is a főváros és a nyugati megyék uralják a rangsort a fizetések földrajzi összevetésében egy állásközvetítő platform adatai szerint.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.