Vasárnap vásárolhatunk a legolcsóbban repülőjegyet a Romániából induló járatokra a Vola.ro elemzése szerint
Fotó: Haáz Vince
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro online utazási iroda szakemberei.
2024. október 23., 18:372024. október 23., 18:37
A friss elemzés emlékeztet ugyanakkor arra a városi legendára, miszerint keddi foglalással lehet a legolcsóbban repülőjegyet vásárolni.
„Ez az évek során intenzíven emlegetett elképzelés abból indult ki, hogy a múltban a légitársaságok a hét első felében rukkoltak elő ajánlatokkal és akciókkal. Manapság azonban a jegyárak folyamatosan ingadoznak, a kereslet és az egyre kifinomultabb algoritmusok függvényében. Az árak a hét más napjain is kedvezőek lehetnek, nem csak keddenként, és a rugalmasság az utazási időpontok tekintetében kulcsfontosságú a legjobb ajánlatok megtalálásához” – húzza alá az utazási iroda elemzése.
Eszerint ha szigorúan a romániai piacot nézzük, úgy tűnik, hogy a Romániából induló járatokra a legolcsóbbak a vasárnap, ezt követően a szombaton foglalt repülőjegyek. Ugyanakkor a szakemberek azt javasolják, hogy szerdán és csütörtökön ne vásároljunk jegyet, mert akkor a legmagasabbak az árak Romániában.
Amióta a fapados légitársaságok térhódítása nyomán polgárok széles köre számára elérhetővé vált a repülés, az utazni vágyók akár hónapokig is lesik, hogyan tudják a legolcsóbban beszerezni a repülőjegyet az áhított célpont felé. Kisokos utazni vágyóknak.
Az egyedül utazók számára például az árak a keddi járatokra, párok számára pedig a szombati indulású járatokra a legkedvezőbbek az utazási iroda szakembereinek tapasztalata szerint.
A szakértői elemzésben említett egyik érdekes szempont arra a napszakra vonatkozik, amikor jó áron lehet repülőjegyet foglalni:
„Régebben a jó előre lefoglalt repülőjegyek gyakran olcsóbbak voltak, de ez a szabály már nem érvényes. Manapság már nem kell három hónappal előre foglalni a jegyeket, különben sokkal drágábbak lesznek, mint korábban gondolták. A Vola.ro szerint a legolcsóbb jegyeket ma már 30 vagy akár 45 nappal az indulás előtt foglalják le. Ahogy közeledik a repülés időpontja, a viteldíjak akár 60 százalékkal is drágulhatnak, ezért célszerű ezt a körülbelül egy hónapos mozgásteret megtartani az utazás előtt a repülőjegy lefoglalásához” – húzza alá a dokumentum.
A romániaiak közel 80 százaléka európai országokba készül idén nyáron, és több mint felük legfeljebb 300 eurót hajlandó repülőjegyre költeni – derül ki a Vola.ro online felmérésének szerdán közzétett eredményeiből.
„Ezért a rugalmasság ebben az esetben is előny: azok az utasok, akiknek nem okoz gondot a korai kelés vagy a késői érkezés a célállomásra, választhatják a csúcsidőn kívüli időpontokban induló járatokat” – tanácsolják.
Ami azt a városi legendát illeti, hogy az átszállást kerülni kell, az utazási szakértők szerint manapság, még ha a közvetlen járatokat még mindig előnyben részesítik is,
„Ráadásul a járatok menetrendje ma már sokkal jobban összehangolt, különösen, ha ugyanaz a légitársaság üzemelteti őket, így a várakozási idő az átszállásoknál ma már alig egy-két óra is lehet. Másrészt egyes légitársaságok, mint például a Turkish Airlines, 6–24 órás átszállási idő esetén ingyenes túrákat kínálnak a tranzitvárosban (jelen esetben Isztambulban), így a várakozási időt hatékonyan kihasználhatjuk egy új hely felfedezésével” – irányítja rá a figyelmet az online utazási iroda elemzése.
Számos kedvezőtlen tényező együttes hatásának tudható be, hogy manapság már a fapados légitársaságok sem kínálnak 10-20 eurós repülőjegyeket. Idén az elmúlt évek legnagyobb útiköltségére kell számítani.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
Év eleje óta több mint 670 millió italcsomagolást váltottak vissza a fogyasztók Romániában a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül, a rendszert működtető RetuRO vállalat pedig 50 000 tonna csomagolást már átadott az újrahasznosító állomásoknak.
Az elhúzódó választási ciklus valószínűleg legalább 2025 második feléig késleltetni fogja a további költségvetési konszolidációs intézkedéseket, és további intézkedések nélkül a 2025-re a GDP 7,5 százalékára várt hiánycélt kockázatok terhelik.
szóljon hozzá!