Vasárnap vásárolhatunk a legolcsóbban repülőjegyet a Romániából induló járatokra a Vola.ro elemzése szerint
Fotó: Haáz Vince
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro online utazási iroda szakemberei.
2024. október 23., 18:372024. október 23., 18:37
A friss elemzés emlékeztet ugyanakkor arra a városi legendára, miszerint keddi foglalással lehet a legolcsóbban repülőjegyet vásárolni.
„Ez az évek során intenzíven emlegetett elképzelés abból indult ki, hogy a múltban a légitársaságok a hét első felében rukkoltak elő ajánlatokkal és akciókkal. Manapság azonban a jegyárak folyamatosan ingadoznak, a kereslet és az egyre kifinomultabb algoritmusok függvényében. Az árak a hét más napjain is kedvezőek lehetnek, nem csak keddenként, és a rugalmasság az utazási időpontok tekintetében kulcsfontosságú a legjobb ajánlatok megtalálásához” – húzza alá az utazási iroda elemzése.
Eszerint ha szigorúan a romániai piacot nézzük, úgy tűnik, hogy a Romániából induló járatokra a legolcsóbbak a vasárnap, ezt követően a szombaton foglalt repülőjegyek. Ugyanakkor a szakemberek azt javasolják, hogy szerdán és csütörtökön ne vásároljunk jegyet, mert akkor a legmagasabbak az árak Romániában.
Amióta a fapados légitársaságok térhódítása nyomán polgárok széles köre számára elérhetővé vált a repülés, az utazni vágyók akár hónapokig is lesik, hogyan tudják a legolcsóbban beszerezni a repülőjegyet az áhított célpont felé. Kisokos utazni vágyóknak.
Az egyedül utazók számára például az árak a keddi járatokra, párok számára pedig a szombati indulású járatokra a legkedvezőbbek az utazási iroda szakembereinek tapasztalata szerint.
A szakértői elemzésben említett egyik érdekes szempont arra a napszakra vonatkozik, amikor jó áron lehet repülőjegyet foglalni:
„Régebben a jó előre lefoglalt repülőjegyek gyakran olcsóbbak voltak, de ez a szabály már nem érvényes. Manapság már nem kell három hónappal előre foglalni a jegyeket, különben sokkal drágábbak lesznek, mint korábban gondolták. A Vola.ro szerint a legolcsóbb jegyeket ma már 30 vagy akár 45 nappal az indulás előtt foglalják le. Ahogy közeledik a repülés időpontja, a viteldíjak akár 60 százalékkal is drágulhatnak, ezért célszerű ezt a körülbelül egy hónapos mozgásteret megtartani az utazás előtt a repülőjegy lefoglalásához” – húzza alá a dokumentum.
A romániaiak közel 80 százaléka európai országokba készül idén nyáron, és több mint felük legfeljebb 300 eurót hajlandó repülőjegyre költeni – derül ki a Vola.ro online felmérésének szerdán közzétett eredményeiből.
„Ezért a rugalmasság ebben az esetben is előny: azok az utasok, akiknek nem okoz gondot a korai kelés vagy a késői érkezés a célállomásra, választhatják a csúcsidőn kívüli időpontokban induló járatokat” – tanácsolják.
Ami azt a városi legendát illeti, hogy az átszállást kerülni kell, az utazási szakértők szerint manapság, még ha a közvetlen járatokat még mindig előnyben részesítik is,
„Ráadásul a járatok menetrendje ma már sokkal jobban összehangolt, különösen, ha ugyanaz a légitársaság üzemelteti őket, így a várakozási idő az átszállásoknál ma már alig egy-két óra is lehet. Másrészt egyes légitársaságok, mint például a Turkish Airlines, 6–24 órás átszállási idő esetén ingyenes túrákat kínálnak a tranzitvárosban (jelen esetben Isztambulban), így a várakozási időt hatékonyan kihasználhatjuk egy új hely felfedezésével” – irányítja rá a figyelmet az online utazási iroda elemzése.
Számos kedvezőtlen tényező együttes hatásának tudható be, hogy manapság már a fapados légitársaságok sem kínálnak 10-20 eurós repülőjegyeket. Idén az elmúlt évek legnagyobb útiköltségére kell számítani.
A Zöld ház program közel 130 ezer kedvezményezettjének energiatároló rendszerekre van szüksége, mert nem tudják az általuk napelemmel megtermelt energiát az országos hálózatba juttatni, azaz akadályozva van prosumer státusuk.
Románia három városában drágább az élelmiszer, mint Bukarestben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból, amelyeket a Hotnews.ro vett górcső alá.
Az év első tíz hónapjában 162 502 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével, és közülük több mint 82 ezren 45 évnél idősebbek – tájékoztatott pénteken az intézmény.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany pénteken 415,3204 lejt ért, 9,4105 lejjel (2,32 százalékkal) többet, mint csütörtökön. Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
A csütörtökön jegyzett évi 5,59 százalékról 5,75 százalékra nőtt pénteken a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi kamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Óvás óvást követ az észak-erdélyi autópálya legnehezebb és legdrágább, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményhirdetése után: az olasz WeBulid után újabb cég támadta meg az eredményt.
A menetrendnek megfelelően péntek reggel 5 óra 40 perckor elindult a bukaresti Északi pályaudvarról Brassó felé a Coradia Stream vonat – közölte a Vasúti Reform Hatóság (ARF).
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!