Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Brașov
Miután a Brassó Megyei Tanács elnöke, Adrian Veștea nem erősítette meg a Dan Air bejelentését, miszerint több külföldi célpontra is indítanak járatokat a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtérről, a légitársaság a helyi sajtó érdeklődésére közölte: a megkeresett repterek 90 százaléka pozitívan reagált, és hamarosan érkezik a hivatalos bejelentés is.
2023. március 24., 12:582023. március 24., 12:58
2023. március 24., 13:002023. március 24., 13:00
„A célállomások 90 százalékától van visszaigazolásunk a Brassóból induló járatokra. Nem kellett tárgyalnunk, mert van néhány résidő, amelyet el fogunk foglalni. Megvártuk, hogy a nemzetközi repülőterekről megerősítéseket kapjunk, hogy aztán Brassóban is tárgyaljunk, ahol nincs annyi járat a menetrendben, így valószínűleg gyorsabban fognak reagálni a kéréseinkre.
– nyilatkozta a BizBrașov helyi hírportálnak Matt Ian David, a Dan Air vezérigazgatója. Jelezte egyúttal: már egyeztetett Alexandru Anghel reptérigazgatóval.
Egyelőre úgy tűnik, elhamarkodottan jelentette be múlt héten a Dan Air légitársaság, hogy több európai városba is járatokat indít az idén elkészülő brassói repülőtérről.
„Mi magunk nem jelentettük be a járatokat, de a sajtó egy része valószínűleg a légügyi hatóságnál lévő forrásokból szerezte meg az információt, és az így terjedt el” – mondta annak kapcsán, hogy a Boardingpass.ro portál exkluzív értesülései már bejárták a romániai sajtót. Ezek szerint – amint arról korábban írtunk – a következő járatokat indítja a Dan Air a brassói légikikötőből:
• Brassó–Barcelona–Brassó (minden kedden);
• Brassó–Brüsszel– Brassó (minden szerdán);
• Brassó–Budapest–Brassó (kedden és vasárnap);
• Brassó–London LGW–Brassó (péntekenként);
• Brassó– Milánó LIN–Brassó (hétfőnként);
• Brassó–München–Brassó (szombatonként);
• Brassó–Nürnberg–Brassó (csütörtökönként);
• Brassó– Stuttgart–Brassó (minden csütörtökön).
Eközben Mytex.ro helyi hírportál azt írja, megbízható forrásokból arról értesült, hogy
Az útvonalakat még nem jelentették be, de a portál úgy tudja, hogy minden bizonnyal Magyarországra (Budapest) és Németországba (Frankfurt) is repülnek majd.
Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke nem erősítette meg, de nem is cáfolta az értesülést. Mindössze annyit mondott, amikor eljön az ideje, sajtótájékoztatón jelentik majd be a légikikötőből induló összes járatot.
Az már biztos, hogy a HiSky és az Animawings charterjáratokat indít a nyáron Antalyába és Krétára (Heraklion).
Mint ismeretes, a korábbi bejelentések értelmében a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren június 15-én indulhat a légi forgalom. Menetrendszerinti járatokat még nem hivatalosan jelentettek be, de nyári charter járatokra már kínálják a repülőjegyeket az utazásszervezők. A brassói lesz az első rendszerváltás után megépült romániai repülőtér. A nagyjából 130 millió eurós beruházásból megépült légikikötő kapacitása és az utasterminál is bővíthető.
Érkeznek az első információk a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér induló járatairól: a légi közlekedésre fókuszáló Boardingpass.ro portál exkluzív értesülései szerint már idén júniustól hat országba indít járatokat a légikikötőből Dan Air társaság,
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!