2011. augusztus 22., 05:242011. augusztus 22., 05:24
A terminál már majdnem teljesen megújult. A megyei vezetőség ugyanis nemzetközi reptérré kívánja nyilváníttatni a város elavult és nagyon alacsony forgalmú légikikötőjét, ehhez viszont komoly korszerűsítésre van szükség, főképp figyelembe véve a közelgő schengeni csatlakozás tényét, ami miatt a romániai repterekkel szembeni követelések megsokszorozódnak majd.
A terminál felújítását már tavaly ősszel elkezdték, a munkálatok összesen 2,1 millió lejbe kerültek. Kialakítottak egy külön várótermet a tranzitutasoknak, hálószobát a menedékjogot kérőknek, hamarosan megépül a mozgólépcső, és átadásra kerül az a futószalag, amelyről a csomagjaikat választhatják ki a frissen érkezett utasok.
Ahhoz azonban, hogy a váradi reptérre ne csak Bukarestből érkezzenek turisták, a kifutópályának is teljesen meg kell újulnia, hogy a nemzetközi légitársaságok közepes méretű gépei is képesek legyenek le- és felszállni rajta. A hamarosan benyújtandó pályázathoz a megyei önkormányzat kétszázalékos önrésszel járul majd hozzá a mostani döntés értelmében, a munkálatokkal járó költségek a becslések szerint elérik a 131 millió lejt, ebből 105 millió lej a remélt vissza nem térítendő támogatás.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.