2010. január 15., 10:252010. január 15., 10:25
Mint közleményükből kiderült, a lépést a jelenlegi gazdasági helyzet tette elkerülhetetlenné, kénytelenek voltak az anyagi nehézségek miatt átgondolni a termelést és megpróbálni megerősíteni a Heineken romániai piaci pozícióját.
Azonban a hátszegi üzem bezárásával 98 személy marad munka nélkül. A Heineken Románia – a vállalatvezetés közlése szerint – megpróbált segíteni nehéz helyzetbe került alkalmazottain, valamennyien végkielégítésben részesültek, ugyanakkor a sörgyártó létrehoz Hátszeg környékén egy szakmai átképzési központot, ahol az egykori alkalmazottai továbbképzéseken vehetnek részt, a központ szakemberei pedig tanácsokkal is segítik majd további boldogulásukat.
A Heineken Románia valamennyi minőségi kategóriában jelen van a hazai piacon, olyan márkákat gyárt az országban, mint a Heineken, a Ciuc, a Golden Bräu, a Neumarkt, a Bucegi, a Gösser, a Schossgold, a Silva, a Gambrinus, a Harghita, valamint a Haţegana, illetve importálja az Edelweisst, valamint a Zipfert.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.