2009. július 29., 10:302009. július 29., 10:30
Hadházy Sándor, a város polgármestere tegnap úgy nyilatkozott, az értékes partszakaszt két mesterséges öblözettel a csaknem 20 éve, a bős-nagymarosi vízi erőmű félbemaradt építése kapcsán alakították ki. Azt megelőzően az elhanyagolt, rendezetlen, gazzal benőtt, iszapos part gyakorlatilag megközelíthetetlen volt az arra sétálók számára.
A mostanra elkészült terv szerint a város nonprofit módon szeretné bekapcsolni a Duna partját az idegenforgalom vérkeringésébe. A Dunakanyar e szakaszán szállodai övezet van kialakulóban: egy nagy termálhotel néhány éve nyitott meg, egy másik most épül, a bővülő Lepence-völgyi strand közelében is áll majd szálló, ezek összesen 1200 ágyas komplexumot alkotnak.
Hadházy Sándor kiemelte: a leendő vendégeket a hotelből kilépve vonzó környezet fogadja majd, ami tovább növelheti a pihenés értékét. A jelenleg is évi 500 ezer látogatót fogadó Visegrád a helyrehozott Duna-parttal még inkább teret ad majd a kirándulásnak, a különféle szabadidős programoknak. Ezeket az elképzeléseket az önkormányzat az új kormány megalakulása után kívánja megvalósítani, a rehabilitációs programmal nem keresik fel a nemzeti vagyonkezelőt – közölte a polgármester.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.