Június elsejétől újra megtelik élettel a korlátozások miatt októberben meghatározatlan időre bezárt nagyváradi élményfürdő
Fotó: Facebook/Aquapark Nymphaea Oradea
Úgy tűnik, nagyon sokan várták türelmetlenül, hogy a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett korlátozások lazítása nyomán újra lubickoljanak, csúszdázzanak a nagyváradi Nymphaea élményfürdőben, ugyanis online elővételben elkelt az összes belépő a június elsejei nyitónapra.
2021. május 31., 11:572021. május 31., 11:57
Az akvapark a Facebook-oldalán jelentette be hétfő délelőtt, hogy június elsejére máris kitették a teltház táblát.
A nagyváradi önkormányzat tulajdonában levő élményfürdő a hatályos intézkedések mentén 70 százalékos kapacitással üzemelhet, így 700 jegyet kínáltak eladásra, ezek pedig már vasárnap délutánra elfogytak.
A létesítmény működtetői így már a nyitás meghirdetésekor azt ajánlották az érdeklődőknek, hogy vásárolják meg online a belépőket, aki pedig nem így járt el, annak már sok remény nem maradt a gyermeknapi csobbanásra. Napközben ugyanis már nem fognak jegyeket értékesíteni, csak abban az esetben van esély bemenni, ha valakik távoznak, vagy 17 óra után a rendelkezésre álló helyek függvényében – derül ki a hétfői Facebook-bejegyzésből.
a felnőtteknek 60 lejt, a 14–18 éves fiatalkorúaknak 50 lejt, a 3–14 éves gyerekeknek pedig 30 lejt kell lepengetniük a belépőjegyért.
Pénteken már ki sem nyitott a nagyváradi Nymphaea Aquapark. A bukaresti kormányon múlik, hogy mikor kereshetik fel újra a csobbanni vágyók.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
Lassan itt a fűtési szezon, a földgáz ára pedig emelkedni kezdett Európában – a drágulást a közel-keleti feszültségek táplálja. Sebastian Burduja energiaügyi miniszter azonban igyekszik nyugtatni a kedélyeket.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
Az inflációkövető emelés helyett az alkohol jövedéki adójának rögzített menetrend szerinti fokozatos növelését kérte hétfőn közzétett nyílt levelében a fontosabb romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömörítő Spirits Románia szövetség.
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
Indokolatlannak és „rendkívül károsnak” tartja a Romalimenta Élelmiszeripari Munkáltatói Szövetség a kormánynak az árréskorlátozások kiterjesztésére vonatkozó szándékát.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
szóljon hozzá!