A nyáron nagy népszerűségnek örvendett az élményfürdő
Fotó: Bálint Eszter
Pénteken már ki sem nyitott a nagyváradi Nymphaea Aquapark. A bukaresti kormányon múlik, hogy mikor kereshetik fel újra a csobbanni vágyók.
2020. október 02., 12:012020. október 02., 12:01
A népszerű élményfürdőre amiatt került lakat, hogy tovább késik az élményfürdők, szállodák, wellness-központok belső tereinek a megnyitása, a külső medencék viszont az egyre hűvösebb időjárás miatt már nem lehet használni.
– közölte pénteken szűkszavúan az élményfürdő vezetősége.
Ma már csak emlék. A hűvös téli napokon is mágnesként vonzotta a turistákat a Nymphaea
Fotó: Facebook/Aquapark Nymphaea Oradea
A bejelentés amúgy nem érte váratlanul a híreket követőket, hiszen Liviu Andrica, az élményfürdőt is alárendeltségében tudó nagyváradi közterület-fenntartó igazgatóság (ADP) vezetője már szeptemberben jelezte, hogy ha nem nyithatják meg a koronavírus-világjárvány terjedésének megelőzése érdekében foganatosított óvintézkedések miatt bezárt belső tereket, amint hűvösebbre fordul az időjárás, kénytelenek lesznek „hibernálni” az akvaparkot.
Amint arról korábban beszámoltunk, a kormány október elejére ígérte, hogy véglegesíti a módszertant, az előírásokat, amelyek betartásával nyithatnak majd a benti medencék, spák, wellness-központok.
A 2008-as gazdasági világválság sem tépázta meg annyira az erdélyi és a partiumi turizmust, mint a koronavírus-járvány, rossz évet zártak az idegenforgalomban érdekelt vállalkozók a Székelyföldön, Nagyváradon és a környező gyógyfürdőkben egyaránt. Az őszi szezon sem tudja kárpótolni a kiesést, főleg olyan körü
A világ eddig kitermelt aranykészlete több ezer tonna, de elosztva csupán néhány gramm fejenként.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
szóljon hozzá!