A nyáron nagy népszerűségnek örvendett az élményfürdő
Fotó: Bálint Eszter
Pénteken már ki sem nyitott a nagyváradi Nymphaea Aquapark. A bukaresti kormányon múlik, hogy mikor kereshetik fel újra a csobbanni vágyók.
2020. október 02., 12:012020. október 02., 12:01
A népszerű élményfürdőre amiatt került lakat, hogy tovább késik az élményfürdők, szállodák, wellness-központok belső tereinek a megnyitása, a külső medencék viszont az egyre hűvösebb időjárás miatt már nem lehet használni.
– közölte pénteken szűkszavúan az élményfürdő vezetősége.
Ma már csak emlék. A hűvös téli napokon is mágnesként vonzotta a turistákat a Nymphaea
Fotó: Facebook/Aquapark Nymphaea Oradea
A bejelentés amúgy nem érte váratlanul a híreket követőket, hiszen Liviu Andrica, az élményfürdőt is alárendeltségében tudó nagyváradi közterület-fenntartó igazgatóság (ADP) vezetője már szeptemberben jelezte, hogy ha nem nyithatják meg a koronavírus-világjárvány terjedésének megelőzése érdekében foganatosított óvintézkedések miatt bezárt belső tereket, amint hűvösebbre fordul az időjárás, kénytelenek lesznek „hibernálni” az akvaparkot.
Amint arról korábban beszámoltunk, a kormány október elejére ígérte, hogy véglegesíti a módszertant, az előírásokat, amelyek betartásával nyithatnak majd a benti medencék, spák, wellness-központok.
A 2008-as gazdasági világválság sem tépázta meg annyira az erdélyi és a partiumi turizmust, mint a koronavírus-járvány, rossz évet zártak az idegenforgalomban érdekelt vállalkozók a Székelyföldön, Nagyváradon és a környező gyógyfürdőkben egyaránt. Az őszi szezon sem tudja kárpótolni a kiesést, főleg olyan körü
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
Lassan itt a fűtési szezon, a földgáz ára pedig emelkedni kezdett Európában – a drágulást a közel-keleti feszültségek táplálja. Sebastian Burduja energiaügyi miniszter azonban igyekszik nyugtatni a kedélyeket.
szóljon hozzá!