Fotó: Facebook/Asociația Pro Infrastructură
Első körben kompromisszumos megoldást keres a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) az észak-erdélyi autópálya Maroskece és Aranyosgyéres közötti szakaszán felmerült problémák rendezésére. Ha nem járnak sikerrel, akkor újabb versenytárgyalás sem kizárt.
2020. október 28., 11:282020. október 28., 11:28
„Ez az autópálya-szakasz az egyike azoknak, amelyek késésben vannak. Ez egy régi szerződés, azt szeretnénk, ha jövő nyáron át tudnánk adni a forgalomnak” – nyilatkozta a Digi 24 hírtelevíziónak Mariana Ioniță, a CNAIR vezérigazgatója.
Rámutatott: jelen pillanatban a munkálatok felpörgetése mellett azt szeretnék elérni, ha az alvállalkozók és a beszállítók időben megkapnák a pénzüket.
– fogalmazott az illetékes. Beszélt ugyanakkor arról is, hogy szeretnék, ha az állami vállalat közvetlenül tudna fizetni az alvállalkozóknak.
– szögezte le Mariana Ioniță.
„Rendkívül aggasztó a helyzet az észak-erdélyi autópálya Maroskece és Aranyosgyéres közötti szakaszának építőtelepén” – kongatja meg a vészharangot a Pro Infrastruktúra Egyesület.
A Pro Infrastruktúra Egyesület ugyanakkor arra kérte a CNAIR-t, szólítsa fel a Stracót a munkálatok folytatására, illetve tegye lehetővé, hogy közvetlenül fizethessenek az alvállalkozóknak, amelyek a munka nehezét végzik.
Az év végéig további 45 kilométer autópályát adhatnak át a forgalomnak – becsülte meg egy interjúban Lucian Bode közlekedésügyi miniszter. Három különböző autópálya néhány kilométeréből adódhat össze ez a szám.
Románia meglepetést fog okozni azzal, hogy milyen gyorsan megépíti a hiányzó autópályákat – jelentette ki Klaus Iohannis államfő az A3-as észak-erdélyi autópálya Maroskece–Radnót szakaszának pénteki avatóján.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A Bevándorlási Főfelügyelőség (IGI) eddig ebben az évben több mint 42 500 munkavállalási engedélyt adott ki külföldi állampolgároknak – számolt be egy szerdai szakmai rendezvényen Daniel Titirigi.
Hatlejes euróárfolyamot és legalább 30 százalékos munkanélküliséget hozott volna, ha a kormány július 8-ig nem dolgozta volna ki a jelentős adóemeléseket tartalmazó megszorító csomagot a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására.
A béreket és a nyugdíjakat idén nem indexálják az infláció mértékével, a prioritás az, hogy 2025 végéig biztosítsák a kifizetéseket – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
szóljon hozzá!